۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۱:۱۹
کد خبرنگار: 1165
کد خبر: 83355408
۰ نفر
کشاورزان کم مصرف برق رایگان دریافت می کنند

ارومیه- ایرنا- مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: کشاورزانی که در مصرف برق چاه های آب طی ایام گرم سال صرفه جویی کنند، مشمول بخشودگی کامل از پرداخت بهای برق صورت حساب مصرفی می شوند.

اکبر حسن بگلو روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به فرارسیدن فصل گرما و به تبع آن افزایش مصرف برق، کشاورزان می توانند برق چاه های خود را در بازه زمانی ۱۵ خرداد تا ۱۵ شهریور از ساعت ۱۲ تا ۱۶ قطع کنند و حداکثر همکاری را با شرکت توزیع برق داشته باشند.

وی ادامه داد: مشترکان به ازای ۳۱ روز همکاری در کاهش مصرف برق در چهار ساعت اوج بار از بخشودگی کامل بهای برق صورت حساب مصرفی بهره مند می شوند.

وی بیان کرد: مشترکانی که کمتر از ۳۱ روز در کاهش مصرف برق همکاری داشته باشند، به ازای تعداد روزهای همکاری از بخشودگی بهای برق صورت حساب مصرفی بهره مند می شوند.

وی اظهار داشت: همچنین شرکت برق برای مشترکانی که در این مدت همکاری لازم را با این شرکت داشته اند، پاداشی در نظر گرفته است که نرخ تعرفه اوج بار و مقدار انرژی کاهش یافته جمع می شوند و به عنوان پاداش در اختیار مشترکان قرار می گیرد.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق آذربایجان غربی گفت: حداکثر مقدار انرژی مجاز در زمان اوج بار برای مصارف جانبی ۱۵۰ کیلووات ساعت در هر ماه است.

حسن بگلو بیان کرد: استفاده از لامپ های ال ای دی و کم مصرف به جای لامپ های رشته ای در تامین روشنایی، استفاده از سیستم آبیاری جدید، استفاده از الکترو پمپ های شناور و پربازده به جای الکترو پمپ های شف و غلاف و سرویس و بازدید دوره ای از تجهیزات الکتریکی راه کارهای مناسب برای کاهش مصرف آب و برق در بخش کشاورزی است.

با افزایش دما در فصل گرما و استفاده بیش از حد از وسایل سرمایشی پرمصرف نظیر کولرهای گازی، امکان خاموشی در سطح کشور وجود دارد.

وسایل سرمایشی بیشترین استفاده برق در بین مشترکان را به خود اختصاص می دهند؛ طبق بررسی ها سالانه ۲۰ هزار مگاوات برق در این سیستم ها در کل کشور مصرف می شود که رقم بسیار زیادی است.

۹۹۱۸/‌۲۰۹۳

سرخط اخبار استان‌ها

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha