۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۰:۴۷
کد خبرنگار: 782
کد خبر: 83355404
۱ نفر
ترامپ گفته های خلبانان در باره دیدن اشیاء پرنده را تایید نکرد

تهران - ایرنا - تارنمای خبری آمریکایی "هیل" (Hill) گزارش داد: "دونالد ترامپ" رئیس جمهوری آمریکا گفته که چندان باوری به وجود اشیاء ناشناخته پرنده موسوم به "یوفو" (UFO) و موجودات فرازمینی ندارد.

هیل امروز (یکشنبه) با انتشار این خبر نوشت: با توجه به گزارش ماه گذشته نشریه "نیویورک تایمز"، ترامپ هفته گذشته در خلال مصاحبه شبکه خبری "ای. بی. سی" زمانی که از وی پرسیده شد آیا وی به اشیا پرنده ناشناخته باور دارد، این پاسخ را داد.

به نوشته هیل، شخص رئیس جمهوری آمریکا درباره اشیا ناشناخته پرنده پیشتر توجیه شده بود.

بنابراین گزارش، ترامپ در این مصاحبه با پس و پیش کردن جملات گفت: فکر می‌کنم که احتمالاً، منظورم این است که من دیده، خوانده و شنیده‌ام و در این زمینه توجیه شده‌ام، اما مردم می‌گویند که آنها بشقاب پرنده دیده‌اند، خوب من آیا این را باور دارم، نه به طور خاص!

تارنمای خبری هیل نوشت: زمانی که مجری برنامه "ای. بی. سی" از وی پرسید که آیا شخص رئیس جمهوری آمریکا تصور می‌کند که موجودات فرازمینی وجود داشته باشند، وی پاسخ مبهمی داد.

بنابراین گزارش ترامپ در پاسخ به این پرسش گفت: خوب، فکر می‌کنم خلبانان ما این را بدانند و بعضی از آنها چیزهایی دیده‌اند که اندکی نسبت به گذشته متفاوت بوده است، ببینیم چه می‌شود، ما مراقب هستیم و شما اولین فردی خواهید بود که در این مورد مطلع خواهید شد.

هیل نوشت: بنابر گزارش ماه گذشته (نشریه) نیویورک تایمز، چندین خلبان نیروی دریایی آمریکا گفته‌اند که اشیا عجیبی را شناسایی کرده‌اند که فاقد موتور بوده و در ارتفاع ۳۰ هزار فوتی (۹ کیلومتری) قرار داشته و سپس با سرعت مافوق صوت ناپدید شده‌اند.

نیروی دریایی آمریکا در این رابطه پروتکل جدید را به اجرا گذارده که به موجب آن خلبانانی که اشیا ناشناخته پرنده‌ای را مشاهده کردند آن را به بخش "پدیده هوایی ناشناخته" (یو ای پی - UAP) گزارش دهند، گروهی از خلبانان در سال‌های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ میلادی حین پروازهای آموزشی در سواحل شرقی آمریکایی چنین اشیا پرنده‌ای را روئیت کرده بودند.

به نوشته، براساس گزارش نیویورک تایمز، خلبانانی که گزارش خود را به "یو ای پی" داده‌اند بر این گمان هستند که این اشیا پرنده بخشی از برنامه محرمانه مربوط به پهپادهای فوق پیشرفت هستند.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 3 =