توجه به خانواده نقطه قوت جشنواره کتابخوانی رضوی است

همدان- ایرنا- مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان گفت: بخش خانوادگی جشنواره کتابخوانی رضوی طرح ابتکاری و موثر در اشاعه فرهنگ رضوی است که یک نقطه قوت برای این دوره جشنواره محسوب می شود.

مهرداد نادری فر روز یکشنبه در دیدار با مدیرکل کتابخانه های عمومی همدان اظهار داشت: بخش خانوادگی جشنواره رضوی طرح ابتکاری و قابل توجهی است که برای آن جوایز ویژه‌ای نیز در نظر گرفته شده و می‌تواند تأثیرات مطلوبی در جامعه داشته باشد.

وی از جشنواره کتابخوانی رضوی به عنوان اقدام فرهنگی ملی یاد کرد و افزود: این رویداد در سالهای قبل در همدان بسیار مورد استقبال مردم قرار گرفت و امیدواریم امسال هم اینگونه باشد.

مدیرکل دفتر امور اجتماعی استانداری همدان با اشاره به اینکه نخستین سال برگزاری این جشنواره توسط نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، پنج هزار نفر در استان همدان شرکت کردند گفت: در دومین سال ۱۴ هزار نفر و سال گذشته حدود ۴۶ هزار نفر در این جشنواره شرکت کردند.

مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان نیز در این دیدار اظهار داشت: امسال نهمین جشنواره کتابخوانی رضوی با هدف اشاعه و ترویج فرهنگ رضوی و معارف دینی برگزار می شود.

عاطفه زارعی ادامه داد: در این دوره از جشنواره ۱۲ کتاب در سه رده سنی «کودک ۴تا ۱۲ سال»، «نوجوان ۱۳ تا ۱۷ سال» و «جوان و بزرگسال ۱۸ سال به بالا» معرفی شده است.

وی اضافه کرد: فایل‌های الکترونیکی کتاب در دسترس همگان به صورت رایگان قرار دارد و علاقه مندان برای دریافت فایل کتاب‌ها می‌توانند به آدرسwww.razavi.iranpl.ir مراجعه و یا برای دریافت امانی کتاب‌های مسابقه به کتابخانه‌های عمومی سراسر استان مراجعه کنند.

زارعی گفت: این جشنواره در دو بخش «فردی» و «خانوادگی» برگزار می‌شود و علاقه‌مندان می‌توانند با مطالعه منابع مرتبط با این بخش، در دو شیوه مکتوب و الکترونیکی در جشنواره شرکت کنند.

به گفته مدیرکل کتابخانه های عمومی استان همدان، شرکت کنندگان تا ۲۸ خرداد سال جاری فرصت دارند آثار خود را به دبیرخانه جشنواره ارسال کنند.

۷۵۲۷/‏۲۰۹۰

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =