۱.۷ میلیون نفر از  جمعیت آذربایجان غربی بیمه سلامت رایگان دارند

ارومیه- ایرنا- مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی گفت: بیش از یک میلیون و ۷۰۰ هزار نفر از جمعیت استان عضو ۲ صندوق بیمه سلامت روستایی و عشایری و همگانی قرار دارند و به صورت رایگان بیمه شدند.

نادر نانبخش روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: یک میلیون و ۹۸۴ هزار و ۸۵۳ نفر از جمعیت سه میلیون و ۲۶۵ هزار نفری استان تحت پوشش بیمه سلامت قرار دارند و که بیشترین تعداد آنها عضو ۲ صندوق بیمه روستایی و عشایری و همگانی هستند که بیمه آنها به صورت رایگان است.

وی ادامه داد: همچنین ۱۹۱ هزار و ۷۵۰ نفر در صندوق بیمه کارکنان دولت، ۲۷ هزار و ۳۸۲ نفر در صندوق بیمه ایرانیان و ۳۷ هزار و ۸۲۴ نفر در صندوق بیمه سایر اقشار عضو هستند.

وی گفت: بیمه شدگان تخت پوشش بیمه سلامت می توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان طرف قرارداد بیمه سلامت و با پرداخت ۱۰ هزار ریال صاحب دفترچه درمانی بیمه شوند.

وی با تاکید بر اینکه آذربایجان غربی رتبه سوم کشوری را در بخش پوشش بیمه همگانی در اختیار دارد، بیان کرد: ارائه خدمات بیمه ای این صندوق ها با همکاری ۵۹ دفتر پیشخوان و نمایندگی خدمات بیمه ای صورت می گیرد.

مدیرکل بیمه سلامت آذربایجان غربی ادامه داد: در زمان حاضر یکهزار و ۲۶۰ پزشک و چندین موسسه شامل آزمایشگاه، مرکز رادیولوژی، مرکز فیزیوتراپی، درمانگاه، بیمارستان، مرکز ام آر آی، مرکز جراحی محدود، داروخانه، هفت مرکز سی تی اسکن، کلینیک تخصصی و فوق تخصصی و مرکز سنگ شکن کلیه طرف قرارداد اداره نظارت و ارزشیابی اداره کل بیمه سلامت استان هستند.

وی در تشریح بخش دیگری از خدمات بیمه سلامت ادامه داد: پنج گروه از بیماران خاص شامل بیماران کلیوی، تالاسمی، هموفیلی، ام اس و پیوند کلیه با ۲ هزار و ۹۰۰ نفر جمعیت تحت پوشش این بیمه هستند و بیماران خاص برای هزینه‌های درمان و بستری هیچ‌گونه هزینه‌ای پرداخت نمی‌کنند.

وی افزود: بیمه سلامت به طور متوسط برای هر نفر از بیماران خاص ماهانه ۱۵ میلیون ریال هزینه درمان پرداخت می‌کند و با این آمار حدود هفت درصد کل هزینه‌های بیمه سلامت مختص بیماران خاص است.

به گزارش ایرنا بیمه سلامت از سال ۱۳۹۳ با اجرای طرح تحول نظام سلامت در کشور راه اندازی شد و در حال حاضر در کنار بیمه تامین اجتماعی بیشترین سهم را در بازار بیمه ای کشور دارد.

شماره تلفن گویای ۱۶۶۶ بیمه سلامت آماده پاسخگویی شبانه روزی به بیمه شدگان است.

۹۹۱۸/‏‬ ۳۰۲۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 13 =