۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۵۹
کد خبرنگار: 2237
کد خبر: 83355234
۰ نفر
فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری در گیلان ایجاد شده است

رشت - ایرنا- استاندار گیلان گفت: با همدلی مثبت که میان دستگاه‌های اجرایی، قضایی، امنیتی و نظارتی وجود دارد مانعی برای توسعه استان در مناطق مختلف مشاهده نمی شود و فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری ایجاد شده است.

گزارش روابط عمومی استانداری گیلان به ایرنا حاکیست؛ مصطفی سالاری شنبه شب در نشست شهرداران استان که با حضور معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور برگزار شد، با اشاره به اینکه صرفاً تمرکز بر بودجه‌های دولتی نه تنها در شهرداری بلکه در هیچ دستگاهی نیز جوابگو نیست، افزود: با بودجه دولتی نمی‌توان به توسعه پایدار دست پیدا کرد بلکه باید از ظرفیت‌های مختلف موجود به صورت بهینه استفاده شود.

وی به وجود مواهب طبیعی بسیار در استان گیلان اشاره و خاطرنشان کرد: در شهرهای ساحلی دریا، در برخی شهرها مانند رشت رودخانه‌ها و تالاب و برخی دیگر ظرفیت‌های مختلف خدادادی وجود دارد که از هرکدام به خوبی می‌توان اشتغالزایی و ایجاد درآمد کرد.

نماینده عالی دولت در گیلان با بیان اینکه تاکنون پیشنهاد جدی در خصوص تالاب عینک رشت داده نشده، اظهار داشت: برخی دل‌گفته‌ها و ایده‌های خام باید به صورت مکتوب به برنامه و طرح تبدیل شود و در کنار تعریف معضلات، حمایت‌های مورد انتظار نوشته و مطالبه شود.

وی با بیان اینکه برای معرفی سرمایه‌گذار و اعطای تسهیلات هیچ‌گونه محدودیتی نداریم، گفت: خوشبختانه با همدلی مثبتی که میان دستگاه‌های اجرایی، قضائی، امنیتی و نظارتی وجود دارد مانعی برای توسعه استان گیلان در مناطق مختلف مشاهده نمی‌شود و فضای خوبی برای سرمایه‌گذاری در استان ایجاد شده است.

استاندار گیلان با اشاره به اینکه اکثر پیشنهادات از سوی شهرداری‌ها حول محور تبدیل وضعیت نیروهاست، افزود: اگرچه نبود امنیت شغلی قبل از تبدیل وضعیت دارای اهمیت است اما در برخی شهرداری‌ها در گذشته پس از برگزاری انتخابات با حجم وسیع جذب نیرو در شهرداری‌ها مواجه هستیم که این روند به پویایی شهرداری‌ها آسیب وارد می‌کند.

وی با بیان اینکه با این حجم جذب نیرو هر منابع اعتباری فقط صرف پرداخت حقوق می‌شود، گفت: توجه به مسائل نیروهای انسانی برخی شهرداری‌ها را به مدیریت منابع انسانی تا مدیریت منابع شهری تبدیل کرده است.

وی با اشاره به استفاده از ظرفیت‌های دولتی در بخش اختصاص قیر و رفع مشکل پسماند بهره می‌گیریم، افزود: آمادگی داریم با دریافت طرح از شهرداری‌ها انتظاراتی از دولت در جهت حمایت تعریف کنیم اما صرف بودجه دولتی توجیه ندارد.

نماینده عالی دولت در گیلان با توجه به استعدادهای موجود در این استان با کمترین تحرک می‌توان درآمدزایی کرد، اظهار داشت: امیدواریم پیشنهاداتی وصول کنیم که محوریت اجرای آن سرمایه‌گذاری بخش خصوصی باشد.

در این نشست برخی از شهرداران به بیان پیشنهادات، نقطه نظرات و مشکلات پرداختند.

بر اساس آخرین تقسیمات کشوری، استان گیلان دارای ۱۶ شهرستان، ۵۲ شهر و ۴۳ بخش است.

مراسم معارفه شهردار جدید رشت نیز غروب شنبه با حضور معاون وزیر کشور و استاندار گیلان برگزار شد.

۷۲۹۶/‏۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =