۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۹:۰۴
کد خبر: 83355217
۰ نفر
هوای آذربایجان غربی گرم تر می شود

ارومیه- ایرنا- کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی با بیان اینکه دمای هوای استان گرم تر می شود، گفت: دمای هوا تا اوسط هفته جاری، سه درجه سانتیگراد افزایش می یابد.

به گزارش ایرنا، مهدی کریمی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: پیش بینی می‌شود تا اواسط هفته جاری این افزایش دما پایداری خود را حفظ کند.

وی ادامه داد: از اواخر هفته جاری سامانه‌ای جدید وارد استان می‌شود که دمای منطقه را خنک‌تر خواهد کرد.

وی با بیان اینکه شاهد عبور متناوب امواج ناپایدار از جو آذربایجان غربی هستیم، اظهار داشت: امروز نیز شاهد رشد ابرهای همرفتی و رگبار به همراه رعد و برق در برخی از مناطق به ویژه شمال آذربایجان غربی خواهیم بود.

وی با اعلام اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته چالدران با هشت درجه سانتیگراد بالای صفر خنک‌ترین شهر آذربایجان غربی گزارش شده است، گفت: پلدشت نیز با ۳۴ درجه گرم‌ترین شهر استان بود.

کارشناس پیش بینی اداره کل هواشناسی آذربایجان غربی دمای ارومیه را طی ۲۴ ساعت گذشته بین ۱۴ تا ۳۰ درجه بالای صفر اعلام کرد.

به گزارش ایرنا آذربایجان غربی به عنوان یکی از استان‌های شمال غربی کشور در منطقه‌ای کوهستانی واقع شده و میانگین بارندگی سالانه آن حدود ۳۴۰ میلی متر است؛ بارش‌ها در این استان از آبان ماه شروع می‌شود و تا اوایل خرداد هر سال ادامه می‌یابد.

۳۲۱۴/‌۲۰۹۳

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 3 =