قاچاقچیان در کردستان به پرداخت ۱۰۳ میلیارد ریال جریمه محکوم شدند
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان گفت: طی ۲ ماه فروردین و اردیبهشت امسال قاچاقچیان دستگیر شده به همراه کالاهای قاچاق ضبط شده به پرداخت ۱۰۳ میلیارد و ۸۳۴ میلیون و ۲۸۱ هزار ریال جریمه نقدی در حق دولت محکوم شدند.

علی خداویسی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس احکام صادره در تعزیرات حکومتی استان کردستان، ۶۶ میلیارد و ۹۹۹ میلیون و ۲۱۴ هزار ریال از این میزان جریمه مربوط به اردیبهشت ماه گذشته بوده است.

وی اضافه کرد: در اردیبهشت ماه گذشته در مجموع ۴۱۳ پرونده به تعزیرات حکومتی ارسال شد که برای ۳۸۰ پرونده حکم محکومیت صادر شد، ۲۴ پرونده رأی برائت گرفتند و ۹ پرونده شامل موارد دیگری بوده است.

خداویسی با اشاره به اینکه در فروردین امسال نیز ۳۶ میلیارد و ۸۳۵ میلیون و ۶۶ هزار ریال رأی جریمه نقدی محکومیت برای مرتکبین به قاچاق صادر شد، افزود: از ۲۲۹ پرونده وارده به تعزیرات حکومتی کردستان در این ماه، ۱۵۱ پرونده رأی محکومیت گرفته و ۱۱ پرونده نیز رأی بر برائت دریافت کردند.

دبیر کمیسیون مبارزه با قاچاق کالا و ارز کردستان یادآور شد: سوخت، سیگار، انواع پارچه، چای، گوشی تلفن همراه و لوازم آرایشی و بهداشتی برخی از بیشترین اقلام کالای قاچاق کشف شده در این استان طی مدت یاد شده را تشکیل می‌دهند.

۶۱۰۸/‌۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 6 =