۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۲۱
کد خبرنگار: 2110
کد خبر: 83355167
۰ نفر
متخلفان قطع درختان جنگلی در سروآباد متواری شدند
قطع درخت در جنگل های بلوط شهرستان سروآباد

سنندج - ایرنا - سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد گفت: متخلفانی که قصد قطع درختان جنگلی در محدوده یکی از روستاهای این شهرستان را داشتند با حضور به موقع نیروهای حفاظت منابع طبیعی ناکام مانده و از محل متواری شدند.

به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی اداره منابع طبیعی سروآباد، سید آزاد محبت اظهار داشت: براساس گزارش رسیده به اداره منابع طبیعی و آبخیزداری در خصوص مشاهده قطع درختان جنگلی در نزدیکی روستای حسین آباد بخش مرکزی نیروهای حفاظت به محل اعزام شدند.

وی افزود: متخلفین که قصد قطع درختان با ارزش جنگلی این منطقه و بارگیری آنها را داشتند با مشاهده ماموران حفاظت، عملیات قطع را متوقف و بسرعت از محل متواری شدند.

سرپرست اداره منابع طبیعی سروآباد یادآور شد: شماره پلاک خودروی متخلفین متواری برداشته شده و پیگیری شناسایی آنها از طریق مراجع انتظامی هستیم و به محض شناسایی پرونده تخلف برای آنها تشکیل و به مراجع قضایی معرفی می شوند.

وی با بیان اینکه متخلفین چند اصل درخت بلوط و شاخه های آنها را قطع کرده بودند، اضافه کرد: حفاظت از جنگل های زیبای سروآباد وظیفه همگانی است لذا همه باید دست در دست هم حافظ این میراث خدادادی بوده تا مفری برای سود جویان و فرصت طلبان ایجاد نشود.

محبت گفت: اداره منابع طبیعی و آبخیزداری سروآباد آماده دریافت و پیگیری گزارش های تخریب و تخلف اعلامی مردم است و از دوستداران و دلسوزان منابع طبیعی می خواهیم موارد تخلف را از طریق سامانه تلفنی رایگان ۱۵۰۴ گزارش کنند.

از مساحت ۱۲۰ هزار کیلومتری شهرستان سروآباد ۵۷ هزار هکتار آن را منطقه حفاظت شده کوسالان و شاهو، ۱۲ هزار هکتار آن را اراضی ملی و ۵۱ هزار هکتار را اراضی کشاورزی و باغی تشکیل می‌دهد.

شهرستان سروآباد با ۲ بخش مرکزی و هورامان و جمعیتی بیش از ۵۰ هزار نفر در فاصله ۹۰ کیلومتری غرب سنندج مرکز استان کردستان واقع شده است.

۷۳۵۴/‌۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 12 =