دکتر روحانی به تهران بازگشت

تهران - ایرنا - رئیس جمهوری اسلامی ایران که در دومین مرحله از سفر سه روزه خود به دو کشور آسیایی به منظور شرکت در پنجمین کنفرانس تعامل و اعتماد سازی در آسیا (سیکا) به تاجیکستان سفر کرده بود، لحظاتی قبل به تهران بازگشت.

حجت الاسلام والمسلمین دکتر حسن روحانی در نخستین مرحله از این سفر، پنج شنبه ۲۳ خرداد ماه به منظور شرکت در نوزدهمین اجلاس سران کشورهای عضو سازمان شانگهای عازم بیشکک پایتخت قرقیزستان شد.
دکتر روحانی در مدت حضور در کشور قرقیزستان علاوه بر حضور و سخنرانی در جمع سران کشورهای عضو شانگ های، در دیدارهای جداگانه ای با روسای جمهوری روسیه، چین و افغانستان گفت وگو و در خصوص مسائل مورد علاقه دوجانبه، منطقه ای و بین المللی تبادل نظر کرد.
رئیس جمهوری همچنین روز شنبه در پنجمین کنفرانس " سیکا " مواضع و دیدگاه های جمهوری اسلامی ایران درخصوص موضوعات مهم منطقه را در جمع سران و مقام های بیش از ۲۰ کشور آسیایی حاضر در این نشست بین المللی تبیین و تشریح کرد.
دکتر روحانی همچنین در حاشیه اجلاس سیکا در شهر دوشنبه تاجیکستان در ملاقات های جداگانه ای با رئیس اجرایی دولت افغانستان، رئیس جمهوری ترکیه و امیر قطر و رئیس جمهوری تاجیکستان دیدار و درخصوص مناسبات دو جانبه و مسائل مهم منطقه ای و بین المللی گفت و گو کرد.

**۱۴۵۵**۱۳۷۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 1 =