۲ محصول دانش بنیان در دانشگاه جیرفت رونمایی شد

جیرفت - ایرنا - رئیس دانشگاه جیرفت از رونمایی ۲ محصول دانش بنیان خبر داد و گفت: این محصولات توسط دانشجویان دانشکده فنی و مهندسی دانشگاه جیرفت ساخته شده اند.

شاپور کوهستانی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در راستای عمل به شعار رونق تولید و پاسخ به نیاز داخلی، پهپاد سم‌پاش و ربات خورشیدی آتشنشان طراحی و ساخته شده اند.
وی تصریح کرد: دستگاه پهپاد سم‌پاش با توجه به نیاز بخش کشاورزی، قابلیت ارزیابی میزان سلامت گیاهان، سم‌پاشی گیاهان و همچنین نشانه گذاری دام‌ها را دارد.
کوهستانی ادامه داد: این پهباد می تواند با نصب سنسور های تشخیص آفات، ابتدا وضعیت سلامت محصولات کشاورزی و نوع آفات احتمالی را ارزیابی کرده و سپس با استفاده از مخازن تعبیه شده روی پهپاد اقدام به سم‌پاشی نقاط آلوده کند.
رئیس دانشگاه جیرفت به ساخت ربات خورشیدی آتشنشان قابل کنترل از راه دور اشاره کرد و گفت: این ربات انرژی مورد نیاز خود را از نور خورشید تامین می کند.
وی تصری کرد: قابلیت کنترل از راه دور تا برد ۲ کیلومتر، طراحی بدنه، فیزیک دستگاه و بوردهای الکترونیکی از ویژگی های این دستگاه است.
کوهستانی اظهار داشت: امروز دشمن با تدوین تحریم های ظالمانه، جنگ اقتصادی و جنگ رسانه ای به دنبال تضعیف روحیه خودباوری جوانان کشور بوده لذا باید با نگاه به درون و تکیه بر دانش بومی مانند دوران جنگ تحمیلی پیروز این میدان باشیم.
شهرستان جیرفت با ۳۰۸ هزار نفر جمعیت در فاصله ۲۳۰ کیلومتری جنوب کرمان واقع است.
۷۴۵۰/۷۴۲۹/‏‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 8 =