۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۸:۴۵
کد خبرنگار: 2962
کد خبر: 83355108
۰ نفر
مواضع انقلابی ظریف بیانگر جبهه  مقاومت ملت‌هاست

یزد – ایرنا - امام جمعه شهر ابرکوه گفت: مواضع اصولی و انقلابی محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه ایران در برابر زیاده خواهی های آمریکا و غرب بیانگر تابش نور خورشید انقلاب اسلامی در پرتو مقاومت ملت‌های مظلوم و ستمدیده جهان علیه مستکبران است.

حجت الاسلام سید ابراهیم حسینی شنبه شب در مسجد جامع ابرکوه افزود: همسویی دستگاه دیپلماسی کشور با جبهه مقاومت در جهان اسلام، مکمل آرمان جهانی انقلاب است.

وی با اشاره به اظهارات ظریف در برابر زیاده گویی های وزیر امور خارجه آلمان این اظهارات را واکنش قاطعی دانست که مورد مطالبه ملت ایران است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان ابرکوه با اشاره به سخنان وزیر امور خارجه ایران در ارتباط با نظرسنجی دانشگاه مریلند، تاکید کرد: محبوبیت من به زیر ۵۰ درصد سقوط کرد و میزان محبوبیت سردار سلیمانی از ۷۰ به ۹۰ درصد رسیده که این به معنای اینکه مردم ایران گزینه شأن، مقاومت است.

حسینی خاطر نشان کرد: وزیر امور خارجه می‌گوید، من ظریف اگر در این نظرسنجی شرکت می‌کردم، میان خود و سردار سلیمانی، به سلیمانی رأی می‌دادم.

وی ادامه داد: این اظهارات اخلاقی و انقلابی ارزشمند و گویای این است که فشار آمریکا و غرب در جنگ تمام عیار اقتصادی علیه ملت ایران نه تنها رویکرد ملت به مقاومت را کاهش نداده بلکه امتیاز بیشتری هم داده است.

امام جمعه ابرکوه تصریح کرد: دستگاه دیپلماسی کشورمان هرچند باید در قالب دیپلماتیک و پروتکل‌های سیاسی رفتار کند اما با حفظ مواضع اصولی و انقلابی تلاش دارد تا رویکرد جهانی مقاومت را تثبیت کند.

وی بیان کرد: نهاد یادشده در این عرصه همگام با آرمان‌های انقلاب حرکت کند و به عبارتی دیپلماسی و مقاومت ۲ بازوی مهم در تحقق و اهداف و آرمان‌های انقلاب و ملت ایران هستند.

حسینی ادامه داد: موج حمایت ملت در راهپیمایی و حمایت گسترده مردمی از مصوبه شورای عالی امنیت ملی در باب تعلیق گام به گام تعهدات برجامی نیز نمود عینی این رویکرد است.

وی اظهار کرد: تجربه و ارشاد بصیرت بخشی مقام معظم رهبری در استمرار سیر پرخروش انقلاب اسلامی به جهان نشان داده که مقاومت ملت ایران در برابر زورگویی‌ها و زیاده‌خواهی‌های دشمن، تنها راهکار مقابله با تحرکات همه بدخواهان این ملت است.

رئیس شورای راهبردی چهل سالگی انقلاب در شهرستان ابرکوه افزود: ما بر این باوریم و عیناً هم ملاحظه می‌کنیم که صدور انقلاب و موقعیت جهانی ملت پر اقتدار و انقلابی ایران در جهان امروز محصول مقاومت است.

امام جمعه ابرکوه ادامه داد: قطعاً اندیشه مقاومت مترادف با جنگ نیست که نظریه پردازان مغرض این دروغ را القا می‌کنند، بلکه مقاومت راهکار عبور از بحران‌ها و موانعی است که دشمن علیه انقلاب و نظام و ملت ایران ایجاد کرده است.

وی اضافه کرد: همگان می‌دانند که انقلاب اسلامی ایران در طول ۴۰ سال گذشته هرگز موضع تهاجمی و جنگ افروزی نداشته بلکه همواره موضوع تدافعی داشته است و لذا مقاومت تنها عامل بازدارنده دشمن و سازش موجب افزایش خوی وحشی‌گری دشمن می‌شود.

رئیس مجمع بسیج ابرکوه تصریح کرد: ما سربلندی خود در جهان را با افتخار می‌بینیم که در جنگ اراده‌ها، اراده پولادین ملت ایران، شکست پیاپی دشمنان جهانی و منطقه‌ای ما را به دنبال داشته و ملت‌ها و کشورها با الهام از مواضع اصولی و صبورانه ملت ایران در جهان تشجیع شده‌اند.

وی افزود: اگر ۴۰ سال قبل در روز جهانی قدس تنها مردمان چند کشور معدود در کنار ایران، تظاهرات می‌کردند، امروز در ۱۲۰ کشور جهان از روز جهانی قدس به صورت رسمی تجلیل و تظاهرات می‌شود و این یکی از دستاوردهای انقلاب برای جبهه مقاومت در جهان اسلام است.

مرکز شهرستان ۵۵ هزار نفری ابرکوه در ۱۴۰ کیلومتری جنوب غربی شهر یزد قرار دارد.

۷۵۴۰/‏‬ ۲۰۴۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =