۲۶ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۰:۵۶
کد خبرنگار: 804
کد خبر: 83355096
۰ نفر
حمله پهپادی یمن، فرودگاه‌های ابها و جیزان عربستان را تعطیل کرد

تهران- ایرنا- سخنگوی نیروهای مسلح یمن اعلام کرد که یگان پهپادی ارتش و کمیته های مردمی با حمله به فرودگاه های «ابهاء» و «جیزان» در جنوب عربستان فعالیت این دو فرودگاه را متوقف کرد.

به گزارش شبکه خبری المسیره، یحیی سریع افزود: یگان پهپادی یمن عصر شنبه با هواپیماهای بدون سرنشین «قاصف 2K» طی دو عملیات فرودگاه‌های ابها و جیزان را هدف قرار داد.

وی افزود: در عملیات اول اتاق کنترل هواپیماهای بدون سرنشین فرودگاه جیزان بمباران شد و در عملیات دوم نیز جایگاه سوخت فرودگاه بین المللی ابها با تعدادی هواپیمای «قاصف 2K» هدف قرار گرفت.

سخنگوی نیروهای مسلح یمن به عربستان هشدار داد که در صورت ادامه تجاوز به یمن، در روزهای آینده اقدامات شدیدتری در انتظار متجاوزان خواهد بود.

هفته پیش نیز تعدادی پهپاد یمنی با حمله به فرودگاه جیزان در جنوب عربستان آشیانه هواپیماهای بدون سرنشین سعودی را که در جنگ یمن استفاده می‌شود، هدف قرار دادند.

بامداد چهارشنبه هفته گذشته نیز منابع یمنی اعلام کردند که با یک فروند موشک کروز پیشرفته برج مراقبت فرودگاه ابها را هدف قرار داده‌اند که در جریان آن همه پروازهای این فرودگاه به حالت تعلیق درآمد. در پی این حمله منابع سعودی با تأیید این خبر از زخمی شدن ۲۶ تن خبر دادند.

عربستان و امارات از ششم فروردین سال ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی و با کمک آمریکا، حملات گسترده‌ای را علیه یمن فقیرترین کشور عربی آغاز کردند تا به بهانه بازگرداندن «عبدربه منصور هادی» رئیس جمهوری مستعفی و فراری این کشور به قدرت به اهداف سیاسی خود جامه عمل بپوشانند.

درتجاوز نظامی سعودی و متحدانش به فقیرترین کشور عربی تاکنون بیش از ۱۰۰ هزار یمنی از جمله ۸۵ هزار کودک جان خود را از دست داده اند که بیشتر این کودکان براثر گرسنگی و قحطی ناشی از این جنگ تحمیلی از سوی ائتلاف جان باخته اند.

جنگ علیه یمن همچنین میلیون‌ها یمنی را با بحران شدید گرسنگی و قحطی روبه رو کرده است، به گونه‌ای که سازمان ملل متحد در گزارشی، قحطی در این کشور را بزرگ‌ترین فاجعه انسانی نامید.

۱۴۸۰** شبد

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 14 =