۲۲۰ میلیارد ریال مطالبات نیروگاه شیروان پرداخت شد

بجنورد- ایرنا- فرماندار شیروان گفت: پرداخت ۲۲۰ میلیارد ریال مطالبات نیروگاه سیکل ترکیبی از جمله دستاوردهای سفر رئیس مجلس شورای اسلامی به این شهرستان در اواخر هفته گذشته بود.

به گزارش ایرنا امین رضا مرآتی شنبه شب در نشست هم اندیشی فرماندار و رؤسای دانشگاه ها با تشکل‌های دانشجویی شیروان، بررسی مشکلات شرکت بهنوش و کارخانه قند با حضور رئیس مجلس شورای اسلامی و قول مساعد لاریجانی برای کمک به حل آن را از دیگر دستاوردهای این سفر دانست.

وی گفت: رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین ا ز کارخانه قند شیروان و کارگاه تجهیز راه آهن اسفراین- بجنورد- شیروان بازدید کرد و برای تأمین اعتبار این ۲ پروژه قول مساعد داد.

مرآتی در ادامه و در زمینه اینکه برخی نشست های نقد و هم اندیشی ما را به سمت تقابل‌های مختلف از جمله اقتصادی، فرهنگی و سیاسی و غیره سوق می دهد، گفت: باید این موارد اصلاح شود.

فرماندار شیروان با بیان اینکه اگر قرار است فضای عمومی جامعه را مدیریت کنیم باید تمام برش‌های اجتماعی در یک جهت باشد گفت: تا زمانیکه شهروند و مدیر منتقد هستیم باید با تمام وجود پای منافع ملی باشیم.

مرآتی افزود: سال گذشته در این شهرستان ۵۲۰ میلیارد ریال وام اشتغال ۶ درصد پرداخت شد که بخش عمده این تسهیلات را افراد زیر دیپلم دریافت کردند؛ بخش عمده پروژه‌های شهرستان کشاورزی و دامداری سنتی است.

وی همچنین با بیان اینکه نیاز است اشتغال نوین را جایگزین اشتغال سنتی کنیم، گفت: هم اکنون در زمینه نحوه مشارکت بخش خصوصی در زمینه اشتغالزایی مشکل وجود دارد.

در پایان دانشجویان و تشکل‌های دانشجویی حاضر در جلسه به بیان، انتقادات و کمبودهای حوزه شهری و دانشگاه و مشکل اشتغال پرداختند.

حدود هفت هزار دانشجو در مراکز آموزش عالی شیروان تحصیل می‌کنند.

۷۱۸۶/ ۶۰۴۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =