۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۴۹
کد خبرنگار: 1168
کد خبر: 83355049
۰ نفر
ایران با هوشیاری از سد لهستان گذشت

ارومیه- ایرنا- کاپیتان اسبق تیم ملی والیبال گفت: تیم ایران با هوشیاری کامل و ایجاد تغییرات تاکتیکی از شکست مقابل لهستان رهایی یافت تا با خیال آسوده تری به بازی مقابل روسیه بیاندیشید.

ساسان خداپرست شامگاه شنبه و پس از پیروزی سروقامتان ایران در مقابل لهستانی ها در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به جنگ روانی ایجاد شده، جدال تیم‌های ملی و لهستان از اهمیت خاصی برای هر ۲ تیم برخوردار بود.

وی بیان کرد: تیم ملی لهستان که نخستین بازی خود را در مقابل روسیه واگذار کرده بود به هیچ وجه نمی‌خواست با قبول شکست برابر ایران موقعیت خود را در جدول به خطر بیاندازد و این امر موجب شد ماراتن سخت و نفس گیری در سالن غدیر ارومیه به نمایش گذاشته شود.

وی ادامه داد: با پیروزی تیم ملی ایران در ست اول، سرمربی تیم لهستان تصمیم به تغییر تاکتیکی گرفت و بازیکنانش را مجاب به زدن سرویس‌های هدف دار کرد تا نقش میلاد عبادی پور را در زمین کم رنگ کند.

کاپیتان اسبق تیم ملی ایران گفت: با ایجاد اختلال در دریافت‌های تیم ملی ایران، بازی سازی و تنوع پاس‌های سعید معروف نیز با مشکل مواجه شد و این مسئله باعث شد تا سرعت عمل در خط حمله کندتر شود.

خداپرست افزود: پس از واگذاری ست‌های دوم و سوم، تیم ملی ایران در ست چهارم بار دیگر قدرت عمل را در دست گرفت و با رساندن توپ‌های صحیح به پاسور روند امتیازگیری را به نفع خود تغییر داد و توانست کار را به ست پنجم بکشاند.

وی ادامه داد: تیم ملی ایران در ست پنجم نیز با ارائه یک بازی کم اشتباه و بی نقص و با فاصله امتیازی چشمگیر پیروز میدان شد.

خداپرست اضافه کرد: تیم ملی ایران اگر بتواند از چهار بازی باقی مانده خود سه پیروزی کسب کند در جمع صعودکنندگان به مرحله نهایی قرار می گیرد.

تیم ملی والیبال ایران در حال حاضر صدرنشین لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۹ است و فردا / یکشنبه / در نهمین دیدار خود از ساعت ۱۸:۳۰ به مصاف تیم ملی روسیه می‌رود و پیش از آن نیز دیدار تیم‌های لهستان با کانادا در ساعت ۱۵:۳۰ برگزار می‌شود.

سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه یکی از بزرگترین سالن‌های توپ و تور کشور به شمار می‌رود و رقابت‌ها هفته سوم لیگ ملت های والیبال با حضور تیم‌های ملی ایران، کانادا، لهستان و روسیه در این سالن برگزار می‌شود.

سعید معروف، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی و محمدرضا حضرت پور چهار ارومیه‌ای فهرست ۱۴ نفری تیم ملی ایران برای حضور در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال هستند.
این رویداد ورزشی با حال و هوای متفاوتی در ارومیه دنبال می‌شود زیرا این شهر از یک سو برای نخستین بار تعدادی از این رقابت‌های مهم بین المللی را میزبانی می‌کند و از سوی دیگر مردم علاقه مند این شهر به رشته والیبال، درخشش بازیکنان ملی پوش ارومیه‌ای را دنبال می‌کنند.
موضوع میزبانی شهر ارومیه در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در اواخر سال گذشته تصویب و نهایی شد و نخستین گام‌ها برای میزبانی باشکوه و بدون مشکل در این خصوص طی این مدت برداشته شد تا نام ارومیه در تاریخ این رقابت‌ها به یادگار بماند.
طی سال‌های گذشته تنها تهران به لحاظ شرایط فنی و استانداردهای برگزاری مسابقات، استحقاق میزبانی رقابت‌های بین المللی از جمله در حوزه والیبال را داشت و در چنین شرایطی ارومیه نخستین شهر به جز پایتخت به شمار می‌رود که لیگ ملت‌های والیبال را میزبانی خواهد کرد.
میزبانی شایسته این شهر در رقابت‌های موسوم به «AVC CUP » طی سال ۱۳۸۹ خاطره خوبی در ذهن والیبال دوستان آسیایی، ایرانی و ارومیه‌ای برجا گذاشت که همین امر تجربه بسیار خوبی برای رقابت‌های بزرگ‌تری چون لیگ ملت‌های والیبال محسوب می‌شود.
پس از آن نیز رقابت‌های آسیایی دیگری به میزبانی ارومیه برگزار شد که این شهر والیبال خیز با روسفیدی از آن بیرون آمد و نام پایتخت والیبال آسیا برای این شهر تبلور یافت.

۷۱۵۶/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =