عملکرد دوره مدیریت مناف هاشمی در استانداری گلستان قابل مباهات نیست

گرگان - ایرنا - میر محمد غراوی معاون عمرانی استانداری گلستان در جلسه تودیع سرپرستی خود گفت که هر چند سید مناف هاشمی استاندار پیشین زحمات زیادی کشید و در برخی حوزه ها رشد هم داشتیم اما در مجموع عملکرد قبلی مدیران استان قابل مباهات نیست.

میرمحمد غراوی عصر شنبه در شورای اداری و معارفه دکتر هادی حق شناس استاندار گلستان با حضور معاون سیاسی وزیر کشور اظهار داشت: مدیران استان زحمات زیادی کشیدند اما سیل روند توسعه و حرکت رو به رشد گلستان را به تاخیر انداخت.

وی اضافه کرد: گلستان در دوره مدیریت مناف هاشمی و با تلاش مدیرانش در چند شاخص حوزه های مختلف پیشرفت چشمگیر داشت و حتی رده های بالای کشوری را از آن خود کرد اما بروز سیل و درگیری همه مدیران برای رفع مشکلات این حادثه قهری، از سرعت توسعه کاست.
وی بیان کرد: به عنوان نمونه گلستان در پایان سال گذشته رده دوم استان های پرداخت کننده تسهیلات رونق تولید را از آن خود کرد اما در سال جدید و به دلیل تمرکز بر رفع آسیب های سیل، جایگاه استان با نزول چند پله ای به رده نهم سقوط کرد.

معاون استاندار گلستان بیان کرد: اگر به بخش تولید و رونق صنعت در استان توجه نشود، امیدی به بهبود شرایط اقتصادی منطقه وجود نخواهد داشت.
غراوی مجموع خسارت های ناشی از سیل در گلستان را ۴۸۰۰ میلیارد تومان اعلام کرد و گفت: با وجود تلاش موثر و مستمر دستگاه های دولتی، نیروهای نظامی و انتظامی و امدادرسان، گلستان متحمل خسارت های زیادی در سیل شد که توجه ویژه دولت به جبران آن یک ضرورت مهم و اساسی است.
معاون عمرانی استاندار گلستان بیان کرد: اجرای برخی طرح ها از جمله تکمیل سد نرماب ضروریست و اگر این طرح در موعد مقرر به بهره برداری می رسید می توانست مانع به راه افتادن سیل اخیر شده و تا حد زیادی از بروز خسارت ها بکاهد.

غراوی در حالی این سخنان را عنوان کرد که ذخیره سد نرماب ۱۱۵ میلیون متر مکعب عنوان شده حال آنکه سیلاب گلستان طبق گفته خودش نزدیک به ۲۰ برابر این میزان بوده است.

معاون عمرانی استاندار گلستان اذعان کرد: حجم سیلاب جاری شده در استان بیش از دو میلیارد و ۲۱۱ میلیون متر مکعب بوده است.

غراوی همچنین گفت که امروز تصمیم به خداحافظی و کناره گیری از مسوولیت در استانداری گلستان داشتم اما صبر کردم تا این تصمیم با نظر استاندار جدید و پس از ارایه و انتقال اطلاعات سیل و در زمان مناسب تری اتخاذ شود. 

جمال عرف معاون سیاسی وزیر کشور هم گفت که با انتقال غراوی به تهران از تجربیاتی که وی در حوزه سیل کسب کرده است در سطح ملی استفاده خواهد شد.
به گزارش ایرنا در پایان شورای اداری که امام جمعه گرگان و مدیران سیاسی، اجرایی، نظامی و انتظامی منطقه هم حضور داشتند هادی حق شناس به عنوان نهمین استاندار گلستان معرفی و آغاز به کار کرد.

حق شناس متولد سال ۱۳۴۶ در استان گیلان دانش آموخته رشته اقتصاد در مقطع دکترا است و تجارب زیادی در حوزه های تقنینی، سیاسی و اجرایی از جمله حوزه بنادر و کشتیرانی دارد.
۳۰۹۱/۲۷۲۹

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =