۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۳:۳۱
کد خبرنگار: 2218
کد خبر: 83355010
۱ نفر
بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی جنگلی باغملک سوخت

اهواز – ایرنا - رئیس ستاد مدیریت بحران فرمانداری باغملک گفت: آتش سوزی ظهر شنبه در روستای تمبی به بیش از ۱۰۰ هکتار از اراضی جنگلی شهرستان باغملک آسیب زد.

محمد نجاتی پور شامگاه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با اشاره به زمان وقوع این حادثه گفت: آتش سوزی کوه‌های مجاور روستای تمبی از توابع شهر قلعه تل در بخش مرکزی باغملک ساعت ۱۱ ظهر امروز با دخالت عوامل انسانی ایجاد و حالت آماده باش فوق العاده برای دستگاه‌های اجرایی، عملیاتی و مراکز درمانی اعلام شد.

رئیس ستاد مدیریت بحران شهرستان باغملک در ادامه تصریح کرد: همکاری نیروهای مردمی، سمن‌ها و اهالی روستای تمبی با نیروهای اداره منابع طبیعی و آبخیز داری باغملک موجب شد تا این آتش سوزی ساعت ۱۷ در بلندی‌های کوه‌های مشرف به روستای تم بهار قلعه تل خاموش شود.

فرماندار باغملک با بیان وسعت خسارت‌های این آتش سوزی تصریح کرد: بیش از ۱۰۰ هکتار از مراتع جنگلی روستای تمبی در آتش سوخت و به تعدادی از درختان بلوط منطقه آسیب‌های جدی وارد شد.

بهروز کی شمس سرپرست اداره منابع طبیعی و آبخیز داری شهرستان باغملک هم با بیان علت آتش سوزی امروز در کوه‌های تمبی خاطر نشان کرد: عامل انسانی در ایجاد این آتش سوزی دخیل بود و با همکاری نیروهای انتظامی افراد مظنون دستگیر شدند و در همین راستان پرونده قضائی برای متهمان بازداشت شده تشکیل می‌شود.

** کمبود امکانات مهار آتش در منطقه

علی طهماسبی عضو انجمن دوستداران محیط زیست قلعه تل و از نیروهای امدادی حاضر در عملیات خاموش کردن این آتش سوزی با انتقاد از امکانات کم اداره حفاظت از منابع طبیعی شهرستان باغملک به خبرنگار ایرنا گفت: یکی از وسایل پرکاربرد در آتش سوزی‌های مناطق کوهستانی آتش کوب است که نیروهای اداره منابع طبیعی باغملک فاقد آن هستند که امروز تعدادی را به رسم امانت در اختیار آنها قرار دادیم.

طهماسبی در پایان تصریح کرد: نیروهای مردمی به صورت خودجوش در بلایای طبیعی حضور پیدا می‌کنند و یاری گر ارگان‌های دولتی ودستگاه های خدمات رسان هستند اما انتظار می‌رود ستاد مدیریت بحران شهرستان باغملک حداقل با تهیه آب معدنی و امکانات مورد نیاز مردم در این بلایا، از حضور و همکاری آنها تقدیر کند.

به گزارش ایرنت هفته گذشته تنها ماشین آتش نشان شهرداری قلعه تل هنگام عملیات در آتش سوخت و تاکنون جایگزینی برای آن تأمین نشده است.

آتش سوزی امروز کوه‌های تمبی چهارمین آتش سوزی طی ۱۰ روز گذشته در حومه شهر قلعه تل بود.

۶۰۶۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 4 =