مشکل رودخانه های زرجوب و گهررود را با کمک دولت مرتفع می کنیم

رشت - ایرنا- شهردار جدید رشت در مراسم معارفه خود با بیان این که دولت و سیستم دولتی به دنبال توسعه رشت است، گفت: مشکل زرجوب و گهر رود رشت را با کمک دولت مرتفع می کنیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، ناصر حاج محمدی غروب امروز شنبه اظهار داشت: رودخانه‌های زرجوب و گوهرود که در گذشته از مناطق تفریحی بودند اکنون از مشکلاتی همچون ورود فاضلاب و بوی بد رنج می‌برد، که بایستی برای رفع آن مشکلات تلاش شود.

وی با بیان اینکه بستر توسعه در رشت فراهم است، افزود: سالیان سال در حق رشت کوتاهی شده، از امام زاده هاشم که وارد می‌شود، ورودی‌های رشت با مشکل است.

وی با اشاره به بدهکاری شهرداری رشت خاطر نشان کرد: آیا شهرداری یک شهر با حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت، امروز بایستی ۸۰۰، ۹۰۰ میلیارد تومان بدهکار باشد؟

شهردار جدید رشت بیان داشت: بایستی همدل باشیم، تنها اشکالی که وجود داشته و دیگر وجود نخواهد داشت، برای رفع مشکلات همدلی و هماهنگی بسیار مهم است.

وی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه شهرداری مکان سیاسی نیست، تصریح کرد: کارمندان در مجموعه شهرداری اگر می‌خواهند همکار من در این مجموعه باقی بمانند، بایستی به این مهم توجه جدی داشته و برای رسیدگی به امور شهری و مردم تلاش کنند.

حاج محمدی بیان داشت: رشت طی دو سال اخیر در حالت ایستایی قرار گرفته، برای پیشرفت امور شهرداری رشت را دو شیفته می‌کنم، البته قرار نیست نیروها را تغییر دهم.

وی خاطر نشان کرد: اگر کارمندی در شهرداری رشت لایق باشد، حتی در پایین‌ترین سطح، برای ارتقایش کمک می‌کنم، مشکلات شهرداری رشت یکی پس از دیگری مرتفع خواهم کرد.

خدمات شهری در رشت عقب ماند

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی گفن: اگر چه منکر زحمات در مجموعه شهرداری رشت نیستم اما این کلانشهر حدود ۱۱ ماه تعطیل بوده و خدمات شهری در رشت عقب افتاده است.

غلامعلی جعفرزاده غروب روز شنبه در مراسم معارفه شهردار جدید رشت اظهار داشت: کارهای خوبی در رشت انجام شده، منکر زحمات نیستم اما کارهای زیاد دیگری روی زمین مانده، به رشت بایستی نگاه ویژه شود، این کلانشهر شایستگی‌های بالاتری دارد.

وی با بیان اینکه اکنون بهترین وضعیت مدیریتی را در گیلان و شهرستان رشت داریم، افزود: رشت، نردبان پیشرفت کسی نیست، به انسان‌های خدمتگزار نیاز دارد.

نماینده مردم رشت در مجلس شورای اسلامی خاطر نشان کرد: وضعیت رشت نباید اینگونه باشد، فرصت زیادی نداریم، هنور دیوار اعتماد مردم در این کلانشهر تخریب نشده است.

از انتخاب شهردار رشت سربلندیم

نایب رئیس شورای اسلامی رشت نیز در مراسم معارفه شهردار جدید این کلانشهر در سخنانی بیان داشت: اگر چه ۱۱ ماه سخت و تلخ را پشت سرگذاشتیم و هر بار به دلایلی فرآیند انتخاب شهردار با مشکل مواجه می‌شد اما از انتخاب شهردار جدید، سربلندیم.

رضا رسولی اظهار داشت: ناصر حاج محمودی با رأی ۱۰ عضو شورای اسلامی کلانشهر رشت انتخاب شده، به لحاظ سوابق علمی و اجرایی این انتخاب خوب و قابل دفاع است.

وی با بیان اینکه در زمان حاضر کار در مجموعه شهرداری رشت مهیا است، خاطر نشان کرد: بایستی با همکاری همدیگر برای پیشرفت و توسعه این کلانشهر تلاش شود.

نایب رئیس شورای اسلامی کلانشهر رشت با اشاره به دو سال باقیمانده از فعالیت شورای پنجم تصریح کرد: همه تلاشمان را در این دو سال بکار می‌گیریم و در پایان دوره، با سربلندی و رزومه قابل قبول رشت را به همکاران مان در شورای ششم تحویل می‌دهیم.

۳۰ میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری منعقد شد

علی بهارمست که سرپرستی شهرداری رشت را در این مدت (بیش از ۱۰ ماه) بر عهده داشت، در تشریح عملکرد خود و مجموعه همکارانش در مجموعه شهرداری رشت گفت: در این مدت در حوزه سرمایه گذاری، حدود ۳۰ میلیارد تومان قرارداد سرمایه گذاری در این کلانشهر منعقد شد.

وی با اشاره به پرداخت ماهیانه ۱۶ میلیارد تومان حقوق و مزایای نیروهای شهرداری رشت اظهار داشت: در بیش از ۱۰ ماه، بارها حساب شهرداری رشت مسدود شد، اما تمام تلاشمان را برای حفظ آرامش در مجموعه شهرداری برای پیشبرد کارها به کار گرفتیم.

بهارمست با بیان اینکه در حوزه آمادگی برای حوادث غیرمترقبه تلاش‌های مختلفی انجام گرفت، تصریح کرد: در این مدت قرارداد مطالعات تراموا منعقد شد.

مراسم معارفه ناصر حاج محمدی شهردار رشت غروب امروز (شنبه) برگزار شد. در این مراسم ضمن معرفی شهردار جدید این کلانشهر از مسعود نصرتی قزوینی نژاد شهردار پیشین و علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت تجلیل به عمل آمد.

صلاحیت ناصر حاج محمدی شهردار منتخب شورای اسلامی رشت برای به دست گرفتن مسئولیت شهرداری رشت هفته گذشته از سوی وزارت کشور احراز شد.

ناصر حاج محمدی شانزدهم اردیبهشت ماه سال جاری، با ۱۰ رأی اعضای شورای اسلامی رشت به عنوان شهردار منتخب این کلانشهر انتخاب که برای تأیید به وزارت کشور معرفی شده بود.

حاج محمدی سابقه شهرداری شاهرود و اسلامشهر را در کارنامه کاری خود دارد.

مسعود نصرتی قزوینی نژاد آخرین شهردار کلانشهر رشت که با انتخاب اعضای شورای دوره پنجم، با شعار رشت به سوی شکوفایی به عنوان شهردار رشت سکان مدیریت شهری این کلانشهر را به دست گرفته بود، سی ام تیرماه سال گذشته پس از ۱۰ ماه استعفایش را به رئیس شورا تقدیم کرد.
در این مدت (بیش از ۱۰ ماه) شهرداری رشت با سرپرستی علی بهارمست اداره شد.
رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد.

۷۲۸۶/‏۶۰۳۰

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 9 =