۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۲:۳۷
کد خبرنگار: 1459
کد خبر: 83354988
۰ نفر
دخالت های خارج از حیطه وظایف، نابسامانی ایجاد می کند

رشت - ایرنا - استاندار گیلان گفت: دخالت های خارج از حیطه وظایف نابسامانی ایجاد می کند و باید بیاموزیم فراتر از قانون، گامی برنداریم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، مصطفی سالاری غروب شنبه در مراسم معارفه شهردار جدید کلانشهر رشت با بیان اینکه حرکت فراتر از قانون، ولو اینکه نارسایی باشد، کمکی نمی کند، افزود: خیلی از جاها بایستی بیاموزیم یک کارهایی را انجام ندهیم، اگر چه ممکنست حس دلسوزی داشته باشیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان با بیان اینکه پس از ۱۰ ماه شهردار رشت معرفی شده، اظهار داشت: در فرآیند انتخاب شهردار دخالتی نکردیم، قانونگذار انتخاب شهردار را به شورای اسلامی داده است.

وی خطاب به شهردار جدید رشت بیان داشت: همکاران ما در استانداری و فرمانداری یک نفر را برای جذب به مجموعه شهرداری این کلانشهر معرفی نخواهند کرد و در انتصاب ها نیز دخالت نمی کنند.

استاندار گیلان با تاکید بر این مطلب که انتظارست که در مجموعه مدیریت شهری بر کار عمومی مردم تمرکز شود، خاطر نشان کرد: مردم بیش از این حوصله ندارند که آنها را در بلاتکلیفی قرار دهیم.

وی بیان داشت: هر کاری که به کارکرد اصلی شهرداری و خدمت به مردم مربوط می‌شود، دنبالش بروید، شهرداری یا هر دستگاه دیگر محل سرویس دهی شخصی نیست، یک صندلی امانت از مردم بی واسطه یا با واسطه در اختیارماست که تنها بایستی برای مردم کار کنیم.

وی با بیان اینکه به جذب ها و انتصابات سفارشی تمکین نشود، اضافه کرد: طی دو سه هفته آینده قاطع ترین مجازات اداری را برای افرادی که انضباط را در این موارد رعایت نکردند، انجام می دهیم.

نماینده عالی دولت در استان گیلان خاطر نشان کرد: اگر حاکمیت قانون و نظارت مردم را رعایت کنیم، کارمان بی نقص خواهد بود زیرا صاحب کار مردمند، برای توسعه شهر با بهره گیری از همه ظرفیت ها برای مردم کار شود.

وی با بیان اینکه کلانشهر رشت ظرفیت های خوبی دارد، تصریح کرد: دو رودخانه زرجوب و گوهررود در رشت زمانی محل شنا و تفریح مردم بود، ولی اکنون مردم به لحاظ مشکلات این رودخانه‌ها، از آن فرار می‌کنند.

وی اظهار داشت: سالهاست که می‌خواهیم مشکلات رودخانه‌های زرجوب و گوهرورد را مرتفع کنیم، در حالی که این مشکلات بایستی گام به گام برداشته شود، ابتدا بایستی فاضلاب‌های سرریز به این رودخانه‌ها را جمع کنیم.

سالاری پیاده راه فرهنگی رشت را ظرفیت خوبی برای این کلانشهر دانست و خاطر نشان کرد: وضعیت حمل و نقل و پسماند در رشت خوب نیست که بایستی اقدامات لازم در این باره انجام گیرد.

مراسم معارفه ناصر حاج محمدی شهردار رشت غروب امروز (شنبه) برگزار شد، در این مراسم ضمن معرفی شهردار جدید این کلانشهر از مسعود نصرتی قزوینی نژاد شهردار پیشین و علی بهارمست سرپرست شهرداری رشت تجلیل به عمل آمد.

حاج محمدی سابقه شهرداری شاهرود و اسلامشهر را در کارنامه کاری خود دارد.

رشت حدود ۷۰۰ هزار نفر جمعیت دارد که در طول روز به یک میلیون و ۲۰۰ هزار نفر می‌رسد، شورای اسلامی کلانشهر رشت ۱۱ عضو دارد.

۷۲۸۶ / ‏‬ ۲۰۰۷/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 9 =