طرح قطار حومه ای  اصفهان - شاهین شهر در مرحله فراخوان سرمایه گذار است

اصفهان - ایرنا - معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان گفت: طرح قطار حومه ای اصفهان - شاهین شهر آماده شد و در حال ارجاع جهت فراخوان سرمایه گذار است.

حجت الله غلامی روز یکشنبه در گفت و گو با ایرنا طول این خط قطار حومه‌ای را ۱۵ کیلومتر اعلام کرد و گفت: خوشبختانه برای اجرای این طرح با مشکلاتی نظیر آزاد سازی مواجه نیستیم و در صورت مشخص شدن سرمایه گذار و شروع اجرای آن، در مدت زمان مناسبی می توانیم آن را به بهره برداری برسانیم.

طول مسیر قطار شهری اصفهان به شاهین شهر ۲۰ کیلومتر است که ۱۳.۷ کیلومتر آن در محدوده شهرستان شاهین شهر قرار دارد و مابقی آن در محدوده شهرستان اصفهان است.
شاهین شهر با حدود ۲۰۰ هزار نفر جمعیت در ۲۰ کیلومتری شمال اصفهان است.

وی همچنین درباره قطار حومه ای نجف آباد - اصفهان اظهارداشت: این طرح نهایی شده و مصوبات لازم برای اتصال آن به ایستگاه خط ۲ مترو اصفهان دریافت شده است که امیدواریم تا پایان سالجاری فراخوان سرمایه گذار آن انجام شود.

خط دو قطار شهری اصفهان به مسافت ۲۳.۵ کیلومتر، شهرک امام حسین (ع) در شمال شرق را پس از گذر از مرکز این کلانشهر به میدان شهدای خمینی شهر در غرب اصفهان متصل کند.

شهرستان نجف آباد با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در ۳۰ کیلومتری غرب اصفهان است.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری اصفهان به اجرای خط قطار حومه ای دیگری در این استان اشاره کرد و گفت: خط قطار حومه ای فولاد شهر - اصفهان یکی از طرح‌های دیگری است که مطالعات انجام شده و تهیه آن مراحل نهایی خود را طی می‌کند.

فولاد شهر در ۱۹ کیلومتری غرب اصفهان قرار دارد.

غلامی درباره قطار حومه ای بهارستان - اصفهان به ایرنا گفت: این طرح در حال اجراست که امیدواریم تا پایان سالجاری به بهره برداری برسد.

به گفته وی این طرح تا شهر جدید مجلسی ادامه خواهد یافت و ارتباط ریلی اصفهان و شهر جدید مجلسی از این طریق برقرار خواهد شد.

طرح خط قطار حومه ای اصفهان - بهارستان به طول ۱۴.۷ کیلومتر است و عملیات اجرایی مرحله اول این طرح شامل زیرسازی و ابنیه از سال ۱۳۹۰ آغاز شد.

با راه اندازی این قطار، فاصله بهارستان تا اصفهان از ۲۰ دقیقه به ۱۲ دقیقه کاهش پیدا می‌کند.

به گفته مدیرعامل شرکت عمران شهر جدید بهارستان این طرح تا کنون ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

شهر جدید بهارستان با حدود ۱۰۰ هزار تَن جمعیت در ۲۰ کیلومتری جنوب شرقی شهر اصفهان است.

۲۰۹۳ /‏۶۰۲۶/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 10 =