لبنان با نظارت واشنگتن بر مذاکرات ترسیم مرزها مخالف است

بیروت - ایرنا - منابع وزارتی لبنان مخالفت خود را با نظارت آمریکا بر روند مذاکره غیر مستقیم با رژیم صهیونیستی درباره ترسیم مرزهای جنوبی اعلام کردند.

بنابر اعلام روز شنبه شبکه تلویزیونی «المیادین»، لبنان ضمن مخالفت با نظارت واشنگتن بر مذاکرات غیرمستقیم با اسرائیل در ارتباط با ترسیم مرزهای جنوبی، اعلام کرد: به لزوم نظارت سازمان ملل بر این مذاکرات پایبند است.

این در حالی است که "دیوید ساترفیلد" معاون وزیر خارجه آمریکا که چند روز پیش به منظور گفت وگو با مقام‌های لبنانی در مورد پرونده ترسیم مرزی وارد بیروت شده بود، پس فردا از پس از رایزنی با مسئولان اسرائیلی بار دیگر به بیروت باز می‌گردد.

ساترفیلد چند ماه به طور پنهانی و بدون هیچ خبر رسانه‌ای پرونده ترسیم مرزهای لبنان و فلسطین اشغالی را هدایت می‌کرد و نهایتاً اخباری در مورد نهایی شدن این موضوع در سطح رسانه‌ها منتشر شد.

در سال ۲۰۱۲ آمریکا به عنوان میانجی اختلافات لبنان و رژیم صهیونیستی بر سر ترسیم مرزهای آبی، طرحی به نام " هوف" را به مقام های لبنان پیشنهاد کرد که در آن ۵۰ تا ۶۰ درصد از ذخایر دریایی در مدیترانه و مناطق مورد اختلاف بین لبنان و اسرائیل به لبنان و مابقی آن به اسرائیل واگذار شود، اما بیروت این راه حل پیشنهادی را نپذیرفت و اعلام کرد از حق خود در مناطق مورد اختلاف کوتاه نخواهد آمد.

شبد **۱۱۱۰**۱۳۷۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
5 + 7 =