۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۱۳
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83354933
۰ نفر
۸۴ درصد اخطاریه های قضایی به صورت الکترونیکی صادر می شود
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - معاون قضایی و فناوری اطلاعات دادگستری کردستان با اشاره به برنامه ریزی برای ایجاد دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در این استان گفت: در حال حاضر ۸۴ درصد اخطاریه‌ها به صورت الکترونیکی صادر می‌شود.

علی رشیدی روز شنبه در آئین راه اندازی ۲ دفتر خدمات الکترونیک قضائی در شهرستان سقز با هدف تسریع در خدمت رسانی به مردم اظهار داشت: اولین دفتر خدمات الکترونیک قضائی سال ۹۳ در سنندج افتتاح شد و اکنون هفت دفتر در استان کردستان فعال است و تا پایان سال این تعداد به ۵۰ دفتر می‌رسد.

وی با بیان اینکه چهار دفتر دیگر نیز تا پایان امسال در سقز راه اندازی می‌شود، افزود: اکنون ۱۴ خدمت قضائی از جمله ثبت دادخواست دادگاه، ثبت اظهارنامه، دادخواست دیوان عدالت اداری، اعتراض ثالث، دادخواست تجدید نظر خواهی و ثبت نام افراد در سامانه ثنا در این دفاتر به مردم ارائه می‌شود.

رشیدی خدمات الکترونیک قضائی را یک توفیق بزرگ برای دستگاه قضا اعلام کرد و یادآور شد: رفع اطاله دادرسی، صرفه جویی و کاهش هزینه اقامه دعوا از مهمترین دستاوردهای این روند است و غیر از گزارش ضابطان قضائی، تمام اموری که جنبه کیفری و حقوقی داشته باشد از طریق دفاتر قابل انجام است.

بهادر اسدی رئیس دادگستری سقز نیز راه اندازی این دفاتر را در راستای کاهش مراجعات مردمی به دادگستری، افزایش کارآمدی نظام قضائی، افزایش رضایتمندی مردم از دستگاه قضا و کاهش روند دادرسی پرونده‌های قضائی مهم برشمرد.

۷۳۴۵/‌۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 11 =