بانوان ارومیه ای خوشحالی خود را از حضور در سالن پنهان نکردند

ارومیه- ایرنا- بانوان ارومیه ای که جزء معدود بانوان راه یافته به سالن های ورزشی کشور هستند، امروز نیز در بازی ایران و لهستان خوشحالی خود را از حضور در سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه پنهان نکردند و این حضور را توجه به حقوق بانوان می دانند.

به گزارش ایرنا، هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در حالی در ارومیه برگزار می‌شود که بخشی از سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه که حدود ۷۰۰ صندلی را در بر می‌گیرد، به بانوان اختصاص داده شد.
بانوان در یکی از بهترین بخش‌های سالن غدیر جا داده شده‌اند تا از نزدیک شاهد بازی ستارگان توپ و تور جهان باشند و به تشویق تیم ملی ایران بپردازند.
این حضور بسیار مؤثر بود و تشویق بانوان در بخش روبروی جایگاه اصلی تماشاگران، وجد سالن را دوچندان کرد؛ علاوه بر آن هر از چندی نیز موج مکزیکی در سالن ۶ هزار نفری غدیر راه می‌افتاد که بانوان نیز به خوبی با آن همراهی می‌کردند و این موج را ادامه می‌دادند.
پریسا نجفی از بانوان ارومیه‌ای که به همراه خانواده اش در بیرون از سالن منتظر اتوبوس حامل بازیکنان تیم ملی بود، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با ابراز خرسندی از حضور بانوان در ورزشگاه گفت: این حضور توجه به حقوق بانوان است و دست اندرکاران اقدام بسیار شایسته ای انجام داده‌اند.
وی اضافه کرد: حضور بانوان در سالن نشان داد که امنیت سالن‌های ایران بسیار بالاست و هیچ مشکلی برای بانوان تماشاگر در سالن‌های ورزشی ایجاد نمی‌شود.
وی با تاکید بر اینکه مسؤولان می‌توانستند ظرفیت بیشتری را به بانوان اختصاص دهند، اظهار داشت: این امر میسر نشد ولی برای همین تعداد نیز این اقدام قابل قدردانی است.
دیگر دختر ارومیه‌ای نیز که موفق به خرید بلیت مسابقات نشده بود، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا بیان کرد: بسیار تلاش کردم که بلیت این مسابقات را تهیه کنم ولی نتوانستم.
لیلا احمدی افزود: البته به خاطر حضور دوستان و همشهریان خود در این سالن هم بسیار خوشحال هستم و این حضور را برای بانوان ارومیه‌ای مغتنم می دانم.
وی اضافه کرد: اختصاص تعداد بیشتری از بلیت‌ها به بانوان می‌توانست بسیار خوشایندتر باشد ولی این امر با برنامه ریزی های انجام شده میسر نشد.
همزمان با برگزاری دیدار ایران و لهستان نیز بسیاری از بانوان ارومیه‌ای حاضر در ورزشگاه با انتشار پست‌های اینستاگرامی از حضورشان در سالن ابراز خوشحالی کردند؛ این تماشاگران در بیشتر موارد به صورت مادر و دختر در سالن حاضر شده بودند.
یکی از خبرنگاران محلی حاضر در سالن غدیر نیز گفت: بانوان هماهنگی خوبی با تماشاگران این دیدار داشتند و در پی شعار «آذربایجان قیزلاری / ‏دختران آذربایجان»، مردان جواب می‌دادند «گویلرین اولدوزلاری / ‏ستارگان آسمان».
نایب رئیس هیأت والیبال بانوان آذربایجان غربی نیز با بیان اینکه بانوان ارومیه‌ای با شور و شعور در ورزشگاه حضور یافتند، گفت: این بانوان با رفتار شایسته خود فرهنگ و تمدن غنی ایرانی را به تصویر کشیدند.
«معصومه حبیبی» افزود: ای کاش تمامی بانوان علاقه مند می‌توانستند در این رویداد مهم ورزشی حضور داشته باشند.
وی با اشاره به شادمانی بانوان به دلیل حضورشان در ورزشگاه، گفت: زنان ارومیه‌ای بدون هیچ حاشیه و مشکلی در سالن حضور یافتند و کاش زمینه حضور بانوان در آینده هم فراهم شود.
حبیبی بیان کرد: در طول این مسابقه برخی از بانوان علاوه بر جایگاه، روی زمین و پله‌ها نشستند و به تشویق تیم ملی پرداختند.
به گزارش ایرنا، حدود یک هفتم صندلی‌های ورزشگاه ۶ هزار نفری غدیر ارومیه به بانوان اختصاص داده شده بود که رقمی بسیار خوب به نظر می‌رسد.
هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال عصر دیروز / جمعه / در ارومیه آغاز شد و فردا / یکشنبه / به پایان می‌رسد.
۸۱۳۷/‏۳۰۷۲
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 3 =