معاون وزیر کشور: 81 درصد اعتبارات متمرکز دولت یازدهم و دوازدهم بین دهیاری ها توزیع شده است

تهران – ایرنا - معاون عمران و توسعه معاون عمران و توسعه امور شهری و روستایی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور با بیان اینکه از زمان راه‌اندازی دهیاری‌ها در سال ۱۳۸۲ تا پایان سال گذشته حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان اعتبارات متمرکز (ملی و استانی) به آنها پرداخت شده است، گفت: ۸۱ درصد این اعتبارات در طول دولت یازدهم و دوازدهم بین دهیاری ها توزیع شده است.

به گزارش روز شنبه پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور، مهدی جمالی نژاد افزود: از ابتدای راه‌اندازی دهیاری‌ها تاکنون بیش از ۱۶ هزار و ۶۵۰ دستگاه انواع ماشین‌آلات عمرانی و خدماتی متناسب با وظایف دهیاری‌ها و ویژگی‌های مناطق روستایی به دهیاری‌های کشور واگذار شده که از این تعداد ۴۱۶۳ دستگاه مربوط به دولت یازدهم و دوازدهم بوده است.

رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور اظهار داشت: در دو سال گذشته در قالب پرداخت تسهیلات بانکی به ۵۸۵ طرح درآمدزای دهیاری‌ها، اعتباری بالغ بر ۱۹۰ میلیارد تومان تخصیص یافته که منجر به ایجاد درآمد پایدار برای دهیاری‌ها و فراهم شدن زمینه اشتغال حدود ۱۵۶۳ نفر در روستاهای کشور شده است.

وی با اشاره به افزایش گسترش حضور زنان در عرصه مدیریت روستایی خاطر نشان کرد: در حال حاضر ۲۵۷۶ نفر از بانوان کشور به عنوان دهیار مشغول فعالیت هستند که این تعداد در آغاز فعالیت دولت تدبیر و امید ۸۸۸ نفر بوده است.

جمالی نژاد با بیان اینکه تاکنون مجوز تأسیس ۳۷ هزار و ۵۹ دهیاری از سوی وزارت کشور صادر شده است، گفت: پشتیبانی حداکثری از روستاها و شهرهای کوچک و توزیع عادلانه خدمات و امکانات برای توزیع متوازن جمعیت از سیاست‌های اصلی وزارت کشور است.

وی در خصوص اطلاعات مدیریت روستایی استان گیلان هم گفت: ۱۹۱۱ دهیاری در استان گیلان تأسیس شده که ۱۳۶ دهیار زن در این استان در حال فعالیت می‌باشند.

وی یادآور شد: میانگین جمعیت روستایی کشور در حدود ۲۶ درصد است که این میزان در استان گیلان ۳۷ درصد است.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 7 =