۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۲
کد خبرنگار: 1258
کد خبر: 83354885
۰ نفر
سه نانوایی متخلف در ورامین پلمب شدند

تهران – ایرنا – رئیس شبکه بهداشت و درمان شهرستان ورامین گفت: سه واحد نانوایی به دلیل عدم رعایت موارد بهداشتی پلمب و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد.

محمدرضا میرزاحسینیان روز یکشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بر اساس مصوبه شورای آرد و نان ورامین، طرح تشدید نظارت بر رعایت موارد بهداشتی از سوی واحدهای نانوایی آزاد پز و دولتی شهرستان در دستور کار شبکه بهداشت و درمان قرار گرفت که در نخستین روز از اجرای این طرح، سه نانوایی متخلف شناسایی و پلمب شدند.
وی افزود: این واحدهای نانوایی به دلیل استفاده از جوش شیرین در خمیر و نیز عدم رعایت اصول بهداشتی پلمب و از ادامه فعالیت آنها جلوگیری شد.
وی اظهار داشت: پلمب این واحدها به صورت ۴۸ ساعته است و درصورت رفع مشکلات و نواقص بهداشتی، می توانند بار دیگر به فعالیت خود ادامه دهند، ضمن اینکه برای متخلفین پرونده تشکیل و به منظور سیر مراحل قانونی به اداره تعزیرات ارجاع داده می شود.
میرزاحسینیان یکی از تخلفات احتمالی در واحدهای نانوایی را استفاده از جوهر قند (بلانکیت) اعلام کرد و افزود: در صورتی که یک واحد نانوایی برای مشتری پسند شدن نان، از بلانکیت استفاده کند، برای بار اول یک هفته و برای بار دوم یک ماه پلمب و از ادامه فعالیت آن جلوگیری می شود و در صورت تکرار استفاده از بلانکیت، پروانه بهره برداری آن واحد باطل می شود.
وی تصریح کرد: برخی از نانوایی‌ها به صورت غیر مجاز برای تخمیر، آماده‌سازی زود هنگام خمیر و مشتری پسند شدن نان از جوهر قند استفاده می‌کنند که به دلیل افزایش ضریب ابتلا به سرطان، ازبین رفتن پرز روده و معده و بی‌اثرسازی آنتی‌اکسیدان‌ها و اختلال در گوارش، پوست و چشم از نظر وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مصرف آن در نان، غیرقانونی بوده و پیگیرد قانونی دارد.
ورامین ۳۵۰ واحد نانوایی دارد که از این تعداد ۱۱۰ واحدآزاد پز و مابقی دولتی هستند.
هفته گذشته تعدادی از واحدهای آزاد پز ورامین به صورت غیر مجاز اقدام به افزایش خودسرانه قیمت نان کرده بودند که پس از تشکیل شورای آرد و نان شهرستان، قیمت ها به حالت سابق بازگشت.
ورامین در ۳۵ کیلومتری جنوب شرق تهران واقع شده است.
تهرام/۷۲۵۴/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 0 =