۳۵ طرح کلیدی با پیشرفت بالای ۷۰ درصد در استان وجود دارد

کرمانشاه- ایرنا- معاون هماهنگی امور اقتصادی استانداری کرمانشاه، از وجود ۳۵ طرح کلیدی که هر کدام بیش از ۵۰ نفر اشتغالزایی و بین ۷۰ تا ۹۹ درصد پیشرفت فیزیکی دارند، خبر داد.

به گزارش خبرنگار ایرنا، هدایت حاتمی عصر یکشنبه در سیزدهمین کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان که در سرسرای جلسات استانداری کرمانشاه برگزار شد، اظهار داشت: مجموع فرصت های شغلی که این طرح ها می توانند ایجاد کنند به بیش از ۱۱ هزار مورد می رسد.

وی با بیان اینکه طرح های در دست اجرای استان به چهار دسته طبقه بندی شده اند، گفت: آن هایی که امکان ایجاد بیش از ۵۰ فرصت شغلی را دارند طرح های کلیدی، آن هایی که بین ۲۰ تا ۵۰ فرصت شغلی ایجاد می کنند طرح های مهم، آن هایی که بین ۱۰ تا ۲۰ فرصت شغلی ایجاد می کنند طرح های متوسط و آن هایی نیز که کمتر از ۱۰ فرصت شغلی ایجاد می کنند طرح های خرد نامیده می شوند.

حاتمی تصریح کرد: همچنین طبق گزارش‌های رسیده ۴۴ طرح کلیدی دیگر در صف دریافت مجوز هستند که اجرای حداقل نیمی از آنها در کنار ۳۵ طرح کلیدی یاد شده می تواند بخش اعظمی از مشکل بیکاری استان را رفع کند.

معاون اقتصادی استانداری کرمانشاه با بیان اینکه عمده طرح های کلیدی در بخش های صنعت و معدن، کشاورزی و گردشگری قرار دارند، گفت: مدیران این دستگاه ها به همراه مدیرکل اقتصاد و دارایی می توانند نقش مهمی در اجرای این طرح ها داشته باشند.

وی همچنین از در دست اجرا بودن ۷۶ طرح مهم که اشتغالزایی هرکدام آنها بین ۲۰ تا ۵۰ نفر است، خبر داد و گفت: ۲۰ طرح از این تعداد نیز بالای ۷۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند که در مجموع امکان فراهم آوردن حدود ۲ هزار شغل در این دسته وجود دارد.

حاتمی در ادامه با اشاره به طراحی سند اشتغال استان، گفت: اجرای صحیح این سند و همچنین طرح های کلیدی و مهم استان کمک می کند تا علاوه بر رسیدن به هدف کاهش نرخ سه درصدی بیکاری، از ریزش شغل های ایجاد شده در سال گذشته نیز جلوگیری شود.

معاون استاندار کرمانشاه در ادامه انتقاداتی را نیز به اظهارنظر یکی از نمایندگان استان که به تازگی مباحثی در مورد هوش مدیران استان مطرح کرده بود، وارد دانست و گفت: چنین مباحثی تنها باعث عقب افتادن استان از مسیر توسعه و پیشرفت می شود و حاصلی به دنبال ندارد.
وی اظهار داشت: همه کسانی که در دستگاه ها و مجموعه‌های مختلف مشغول به کار هستند همگی نیروها و مدیران نظام مقدس جمهوری اسلامی هستند؛ نظامی که ۴۰ سال از عمر با برکت آن می‌گذرد و با کمک همین بدنه مدیریتی در قوای سه گانه و دیگر دستگاه ها خدمات عظیمی را به مردم انجام داده است.

حاتمی تاکید کرد: کسانی که در مجموعه‌های مختلف مشغول به کار هستند باید با رعایت احترام با یکدیگر برخورد کنند و از هرگونه توهین پرهیز کنند.

معاون اقتصادی استاندار کرمانشاه گفت: مجموعه مدیران اداری استان از افراد دلسوز و عاقل هستند که بسیاری از آنها از خانواده معظم شهدا و ایثارگران هستند لذا هیچ فردی حق ندارد مدیران دلسوز و توانمند استان را خنگ خطاب کند و این توهین‌ها قابل اغماض نیست.

وی گفت: چیزی که هم اکنون باید برای همه مسئولان استان مهم باشد افزایش وحدت و تلاش برای رفع مشکل اول استان که موضوع بیکاریست، باشد.

۷۴۵۸/‏۸۰۶۶

اخبار مرتبط