۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۲۲
کد خبرنگار: 993
کد خبر: 83354870
۰ نفر
۳۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در استان بوشهر کشف شد

بوشهر- ایرنا- فرمانده دریابانی استان بوشهر گفت: در سه ماه نخست امسال ۳۰۰ میلیارد ریال کالای قاچاق در این استان کشف شده است.

سردار ولی الله رضایی نژاد روز شنبه در آئین تودیع و معارفه فرمانده دریابانی بوشهر افزود: برقراری امنیت مرزها تنها بر عهده مرزبانی و دریابانی نیست بلکه مرزنشینان و ساحل نشینان در این عرصه نقش مهم و تأثیرگذاری دارند که ارتقای تعامل با آنان در اولویت قرار دارد.
وی کنترل و حراست از مرزها، استیفای حقوق مرزنشینان و دولت، اجرای سیاست‌های ملی و ارتقای آمادگی عملیاتی و افزایش تعاملات برون، درون سازمانی روحیه انقلابی، تفکر بسیجی و جهادی را از جمله اولویت‌ها و برنامه‌های دریابانی عنوان کرد.

رضایی نژاد افزود: با هدایت‌های فرمانده کل قوا امروز ایران اسلامی به عنوان مقتدرترین و قدرت‌مندترین کشورهای منطقه تبدیل شده است.

فرمانده دریابانی استان بوشهر اضافه کرد: تبیین دستاوردهای شگرف انقلاب اسلامی در ۴۰ سال گذشته و آینده نگری، ثبات، امنیت و حفظ تمامیت ارضی از هدف‌های مهم بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی است.

رضایی‌نژاد با اشاره به سفر نخست وزیر ژاپن و دیدار وی با مقام معظم رهبری تصریح کرد: بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در این دیدار نشان از اقتدار و قدرت جمهوری اسلامی ایران در مقابل زورگویان و ابرقدرت‌های جهان بود.
وی برضرورت تقویت زیرساخت‌های عمرانی و تجهیزات و امکانات دریابانی تاکید کرد.

فرماندار بوشهر گفت: هدف مسئولیت در نظام جمهوری اسلامی خدمات رسانی به مردم و تحقق مطالبات آنان است.
عباس جمشیدی افزود: پایگاه دریابانی بوشهر، مرزداری از ۳۷۵ کیلومتر مرز دریایی آب‌های سرزمینی خلیج فارس در استان بوشهر بر عهده دارد که این پایگاه خدمات گوناگونی به ساحل نشینان در شهرستان‌های بوشهر، تنگستان و دشتی ارائه می‌کند.

وی گفت: برقراری امنیت پایدار و مطلوب در بوشهر نتیجه تلاش نیروهای جان برکف انتظامی، نظامی، امنیتی و دریابانی در راستای تعامل و هماهنگی بین آنان است.

فرماندار بوشهر اضافه کرد: در راستای حمایت از طرح‌های ارتقای زیرساخت دریابانی بوشهرتلاش می‌شود اعتبارات لازم خرید تجهیزات مورد نیاز تأمین شود.

فرمانده سابق دریابانی بوشهر گفت: افزایش توان عملیاتی، کاهش آسیب‌پذیری و ارتقای تعاملات در مناطق ساحل نشین و مسئولان از راهبردهای دریابانی است.
سرهنگ امین خسروی افزود: در این مدت ۱۷ هزار ساعت گشت‌زنی در خلیج فارس انجام و ۱۳۲ فروند شناور متخلف توقیف شده است.
وی بازدید و سرکشی از هشت هزار و ۶۵۰ فروند شناور و کشف ۱۸ هزار کیلوگرم صید غیرمجاز آبزیان در چهار سال گذشته را از دیگر فعالیت‌های پایگاه دریابانی بوشهر عنوان کرد.

فرمانده سابق پایگاه دریابانی بوشهر افزود: در این مدت ۸۴۶ کیلوگرم انواع مخدر از سودا گران مواد مخدر و ۲.۳ میلیون لیتر سوخت قاچاق در آب‌های خلیج فارس کشف شده است.

وی ارزش کالاهای قاچاق کشف شده از سوی پایگاه دریابانی بوشهر را هزار و ۶۷۰ میلیارد ریال عنوان کرد.

خسروی گفت: در چهار سال گذشته ۲۶ هزار کیلوگرم پودر نیروزا، ۵۲۸ میلیون عدد قرص نیروزا، ۲ هزار و ۸۰۰ دستگاه استخراج ارز دیجیتالی قاچاق و دیگر کالاهای قاچاق کشف شده است.
در این آئین سرهنگ اسماعیل قائدی به عنوان فرمانده پایگاه دریابانی بوشهر معرفی و از خدمات سرهنگ امین خسروی تقدیر شد.

۶۰۴۷/‏۶۰۴۵

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =