۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۲۰:۲۴
کد خبرنگار: 1279
کد خبر: 83354846
۰ نفر
وارد کنندگان تلفن همراه در خوزستان ملزم به ارائه گزارش فروش شدند

اهواز- ایرنا- اتاق اصناف اهواز طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد که وارد کنندگان تلفن همراه به منظور نظارت هرچه بیشتر ملزم به ارائه گزارش فروش به سازمان حمایت مصرف کنندگان و تولیدکنندگان و اتاق اصناف هستند.

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی اتاق اصناف اهواز، در ابتدای این اطلاعیه با اشاره به نامه‌های نامه دفتر امور خدمات بازرگانی وزارت «صمت» و معاونت بازرسی و نظارت اتاق اصناف ایران به ترتیب در تاریخ‌های ۳۱ اردیبهشت و ۱۱ خرداد امسال، آمده است: آن دسته از شرکت‌هایی که طی ماه‌های اخیر و از این پس با ارز نیمایی اقدام به ثبت سفارش و واردات کالا بصورت مستقیم از تولیدکنندگان اصلی از کشورهای چین، کره‌جنوبی و هند می‌کنند، درخواست می‌شود گزارش کامل و دقیق فروش به شبکه فروش معتبر و شناسنامه دار خود را به سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولیدکنندگان و اتاق اصناف ارائه کنند.

در بخش دیگری از این اطلاعیه آمده است: این اقدام در راستای نظارت بر عرضه و بررسی‌های آنی کالای یاد شده است و بدیهی است که در صورت ارسال نکردن گزارش‌ها و در صورت احراز تخلف، مطابق مقررات برخورد قانونی خواهد شد.

بر اساس گزارش ایرنا، رئیس کارگروه رجیستری تلفن همراه پیش از این با اعلام اینکه حدود ۶۰ تا ۷۰ شرکت وارد کننده برای واردات گوشی همراه، ثبت سفارش کردند و به نظر نمی‌رسد انحصاری در این حوزه باشد، گفت: حدود سه میلیون گوشی ثبت سفارش شده است و بازار موبایل تا ۲ ماه آینده به اندازه کافی تأمین خواهد شد و با ورود این گوشی‌ها، قیمت‌ها حدود ۲۰ درصد کاهش خواهد یافت.

فلاح جوشقانی تاکید کرد: بخشی از علل بالا بودن قیمت گوشی‌های همراه، کمبود تعداد گوشی بوده که اکنون امکان واردات گوشی‌های همراه به صورت تجاری فراهم شده است.

۹۹۳۱/‏۶۰۰۲/‏

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 0 =