میزبانی مسابقات جهانی والیبال حاکی از امنیت بالای ایران است

اردبیل – ایرنا – معاون فرهنگی و توسعه ورزش های همگانی وزیر ورزش و جوانان با اشاره به میزبانی ایران از مسابقات مهم ورزشی جهانی به ویژه لیگ والیبال مردان جهان گفت: این رویدادها از وجود امنیت کامل و نیز سیاست صلح و دوستی کشورمان حکایت دارد.

به گزارش ایرنا، عبدالحمید احمدی عصر شنبه در نشست شورای عالی ورزش استان اردبیل افزود: بدخواهان ایران سال ها است در تلاشند امنیت کشورمان را مخدوش نشان داده و ایران را در جهان به عنوان تهدیدی برای صلح و دوستی معرفی کنند.

وی اظهار کرد: ایران در سال های اخیر از مسابقه‌های مهم بین المللی به خوبی میزبانی کرده و اکنون نیز برگزاری مسابقات لیگ والیبال مردان جهان در ۲ شهر آذری زبان و مرزی کشورمان خط بطلان و پاسخ محکم و دندان شکن به ادعای مخالفان جمهوری اسلامی در جهان است.

وی با بیان اینکه در میان کشورهای جهان این ایران است که امتیاز برگزاری ۲ هفته از مسابقات لیگ والیبال مردان جهان را به دست آورده است و دیگر کشورها حق برگزاری و میزبانی این مسابقات را فقط برای یک هفته دارند، افزود: این مورد نیز نشان از وجود امکانات و شرایط مطلوب میزبانی از جهات مختلف برای ایران است.

معاون وزیر ورزش و امور جوانان ادامه داد: آغاز هفته سوم این مسابقات در شهر اورمیه به خوبی مدیریت شد و مردم خونگرم و فهیم این استان با حضور منظم و تشویق پرشور در سالن صحنه‌های دیگری از نظم و انضباط و انسجام ملی ایرانیان را به تماشا گذاشتند.

احمدی، مدیریت مطلوب مربوط به تماشاگران را مهم ترین موضوع در ارتباط با برگزاری مسابقات ورزشی بین المللی دانست و خاطرنشان کرد: به رغم وجود تعداد فراوانی از مشتاقان ورزش والیبال در ایران بویژه در ارومیه و اردبیل؛ ظرفیت سالن‌های موجود در این شهرها محدود بوده و بیشتر از چهار تا چهار هزار و ۵۰۰ نفر نیست و انتظار داریم تا علاقه مندان والیبال با درک موضوع از پافشاری برای حضور در سالن خودداری و این رقابت‌ها را از طریق شبکه‌های تلویزیونی تماشا کنند.

وی رعایت چک لیست‌ها و ضوابط مربوط به فدراسیون جهانی والیبال را در زمینه میزبانی این دوره از مسابقات دارای اهمیت زیاد توصیف و اظهار کرد: حضور خارج از ظرفیت و بدون بلیط در سالن و مسائلی از این قبیل با پیامدهای منفی بعدی برای ورزش و بویژه والیبال کشورمان همراه خواهد بود.

او یادآوری کرد: علاوه بر تقویت داشته‌های ورزش؛، معرفی تاریخ، تمدن، فرهنگ، جاذبه‌های سیاحتی تاریخی و طبیعی و مواردی از این قبیل به عنوان دستاوردها و خروجی میزبانی این مسابقات برای کشور و به خصوص استان‌های میزبان هستند.

وی گفت: بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون نفر در جهان ازطریق شبکه‌ها و کانال‌های رسانه‌ای بیننده مسابقات لیگ والیبال مردان جهان هستند و باید همه مردم و مسئولان دست به دست هم دهیم تا از این ظرفیت مهم برای معرفی داشته‌های ارزشمند کشورمان و نیز استان‌های میزبانی کننده بیشترین بهره را بگیریم.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد که استان اردبیل به عنوان میزبان هفته چهارم مسابقات لیگ والیبال مردان جهان که پیشینه برگزاری بسیار مطلوب چند مسابقه والیبال و رشته‌های دیگر ورزشی آسیایی و جهانی را در کارنامه دارد با همکاری مردم و نیز دست اندرکاران از این دوره از مسابقات نیز سربلند بیرون بیاید و سریال میزبانی ایران و این استان برای مسابقات مهم ورزشی جهانی همچنان در سال‌های آینده ادامه یابد.

هفته چهارم مسابقات لیگ والیبال مردان جهان طی روزهای ۳۱ خرداد تا دوم تیر امسال در اردبیل برگزار می شود.

۶۰۱۹/‏۶۰۱۶

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 5 =