۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۵۵
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 83354741
۰ نفر
پنج طرح کشاورزی در نهبندان افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - همزمان با پنجمین روز از هفته جهاد کشاورزی پنج طرح کشاورزی با اعتبار ۲۹ میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال در شهرستان نهبندان افتتاح شد.

مدیر جهاد کشاورزی نهبندان روز شنبه در آئین افتتاح این طرح‌ها گفت: طرح پرورش گاو شیری به ظرفیت ۵۰ رأس و میزان تولید سالانه ۱۶۱ تن شیر و با میزان سرمایه گذاری ۱۰ میلیارد ریال و اشتغال مستقیم و غیرمستقیم ۱۲ نفر به بهره برداری رسید.

محمد مالکی افزود: همچنین چهار طرح نوین آبیاری به طول ۱۹۴ هکتار و با اعتبار ۱۹ میلیارد و ۱۲۷ میلیون ریال از دیگر طرح‌های افتتاحی در شهرستان است که ۵۴ خانوار از مزایای آن برخوردار شدند.

وی با بیان اینکه امروز فاز نخست طرح انتقال آب شرب دام از روستای چاهداشی به چاهرویی به طول هشت کیلومتر و با اعتبار پنج میلیارد ریال آغاز شد، اضافه کرد: در مجموع این طرح به طول ۵۴ کیلومتر است که برای اجرای کامل آن به ۲۵ میلیارد ریال اعتبار نیاز داریم.

مالکی ادامه داد: اجرای این طرح از مصوبات سفر استاندار به نهبندان است که با اجرای کامل آن مشکل آبی بیش از ۶۰ هزار رأس دام شهرستان رفع خواهد شد.

وی اظهار داشت: در هفته جهاد کشاورزی امسال ۱۸ طرح کشاورزی، دامپروری، منابع طبیعی و دامپزشکی با اعتبار ۴۷ میلیارد ریال در شهرستان به بهره برداری می‌رسد که سه هزار و ۸۳۳ خانوار از مزایای این طرح‌ها برخودار و برای ۲۲ نفر به صورت مستقیم و غیرمستقیم شغل ایجاد خواهد شد.

نهبندان در ۲۰۰ کیلومتری جنوب بیرجند مرکز خراسان جنوبی قرار دارد.

۷۵۵۶* ۶۰۵۴