۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۵۰
کد خبرنگار: 2205
کد خبر: 83354655
۰ نفر
واحد تولیدی محصولات کشاورزی در زیرکوه افتتاح شد

بیرجند - ایرنا - کارخانه بسته بندی و فرآوری محصولات کشاورزی زیرکوه همزمان با هفته جهاد کشاورزی با اعتبار ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

فرماندار زیرکوه روز شنبه در مراسم افتتاح این طرح که با حضور رئیس سازمان جهاد کشاورزی، مدیرکل امور عشایری و مدیرعامل صندوق کارآفرینی امید خراسان جنوبی برگزار شد، افزود: این کارخانه توسط شرکت تعاونی روستایی قدس زیرکوه از محل تسهیلات مشارکتی دفتر توسعه روستایی و مناطق محروم ریاست جمهوری احداث شد.

محمد حسین عربشاهی بیان کرد: در مجموع برای احداث این کارخانه ۲ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان اعتبار هزینه شده که یک میلیارد و ۹۵۰ میلیون تومان تسهیلات توسط صندوق کارآفرینی امید با کارمزد صفر درصد پرداخت شده و ۵۵۰ میلیون تومان آورده اعضای این شرکت تعاونی است.

عربشاهی ادامه داد: شرکت تعاونی روستایی قدس یکهزار و ۳۶۵ عضو دارد و ۲۱۰ نفر از اعضا در زمینه احداث این کارخانه مشارکت دارند.

وی با بیان اینکه با راه اندازی این کارخانه کشاورزان و باغداران منطقه از زحمات خود نتیجه مطلوب خواهند گرفت، اضافه کرد: فاز دوم این کارخانه در خصوص فرآوری محصولات کشاورزی به زودی راه اندازی خواهد شد.

فرماندار زیرکوه عنوان کرد: شغل اکثر مردم شهرستان در زمینه دامداری و کشاورزی است که در کنار توسعه این دو بخش توسعه صنعتی شهرستان نیز دنبال می‌شود.

عربشاهی ادامه داد: تلاش خواهیم کرد که با گازرسانی و ایجاد راه دسترسی به ناحیه صنعتی شهرستان زمینه حضور سرمایه گذاران را در این ناحیه فراهم کنیم.

همچنین امروز با حضور میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان‌جنوبی ۴۹ هکتار سامانه آبیاری کم فشار با اعتبار ۳۳۳ میلیون تومان و توسعه ساختمان جهاد کشاورزی زیرکوه به متراژ ۲۷۰ متر و با اعتبار ۲۷۳ میلیون تومان به بهره برداری رسید.

۷۵۵۶* ۶۰۵۴