۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۶:۰۵
کد خبرنگار: 1307
کد خبر: 83354614
۲ نفر
نماینده جنبش حماس: حمله صهیونیست ها را پاسخ می دهیم

تهران- ایرنا- نماینده جنبش حماس با تاکید بر ایستادگی فلسطینی ها در مقابل رژیم اشغالگر قدس و معامله قرن، گفت: تا زمانی که صهیونیست ها به ما حمله کنند، پاسخ خواهیم داد.

«خالد قدومی» ظهر شنبه در نشستی خبری که در محل خبرگزاری تقریب برگزار شد، به موضوع طرح معامله قرن و تحولان اخیر فلسطین اشاره کرد و اظهار داشت: ما این معامله ذلت بار را رد کرده ایم و یکی از ۲ طرف معامله نیستیم.

وی افزود: مسولان بحرینی و حاضران اجلاس باید به این سوال پاسخگو باشند که چرا اجلاس بدون حضور فلسطین برگزار شد.

نماینده جنبش حماس با بیان اینکه هر طرحی که در آن صحبت از عادی سازی شود به معنی تداوم اشعالگری است، عنوان کرد: بر اساس آنچه مقامات آمریکایی گفته اند آنان به دنبال تامین امنیت رژیم اسرائیل و کشیدن خط بطلان بر فلسطین هستند.

قدومی با اشاره به انتخابات آینده ریاست جمهوری آمریکا گفت: نمایندگان انتخابات ریاست جمهوری می خواهند که به مردم این کشور به ویژه اسرائیلی ها بگویند که به دنبال تامین امنیت این رژیم هستند.

وی تنها عامل بازدارنده مقاومت را معامله قرن دانست و افزود: معامله قرن نتیجه ای جز محاصره غزه، فروش قدس، تحریم ایران، نابودی جنبش های مقاومت و زدن انگ تروریست به جهبه اعضای مقاومت همچون حزب الله، حماس و سپاه پاسداران ندارد.

نماینده جنبش حماس تصریح کرد: امکان پذیر نیست که ما جزیی از معامله قرن باشیم زیرا نمی توانیم از باورها و حقوق خود دست بکشیم. ما نیازی به شکوفایی اقتصادی مورد نظر امریکا نداریم و اعلام می کنیم دست از این خواسته بردارید.

قدومی با بیان اینکه حملات نظامی رژیم صهیونیستی علیه جبهه مقاومت متوقف نشده است، گفت: نتانیاهو برای راضی کردن جریان های داخلی دست به حمله نظامی علیه جبهه مقاومت زده است.

نماینده جنبش حماس تاکید کرد: پاسخ ما به حملات صهیونیست ها همیشگی است و اگر خانه های مارا بمباران کنند خانه شهروندان اسرائیلی را بمباران می کنیم و به آنان اجازه نمی دهیم قواعد درگیری را برهم زنند.

قدومی با بیان اینکه از بحرینی ها می خواهیم که وارد این بازی نشوند، گفت: به برادران عربی می‌گویم که هدف از این اجلاس عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی ضایع کردن حقوق فلسطین است.

وی در پاسخ به سوالی در رابطه با وقوع حادثه برای نفتکش ها در دریای عمان اظهارداشت: ما در فلسطین نباید وارد کش و قوس های منطقه شویم زیرا وقت آن نیست که این اختلافات را بیشتر کنیم.

نماینده جنبش حماس توضیح داد: ایران دوست و یاور ماست و ما ملت های عربی را نیز پشتوانه خوبی برای خود می دانیم؛ خطاب به ملت های منطقه می گویم که اگر قرار باشد سلاحی را به کار ببریم، بهتر است که علیه دشمن مشترک ما یعنی رژیم صهیونیستی باشد نه اینکه ملت ها به سمتی حرکت کننده که گاو شیرده خطاب شوند.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =