میزبانی ارومیه در فدراسیون جهانی والیبال مستندسازی می شود

ارومیه -ایرنا - سرپرست فدراسیون والیبال جمهوری اسلامی گفت: میزبانی ارومیه در رقابت های هفته سوم لیگ ملت های والیبال توسط فدراسیون جهانی مستندسازی می شود.

افشین داوری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگاران با اشاره به برگزاری کیفی لیگ ملت های والیبال در شهر ارومیه، افزود: نمایندگان فدراسیون جهانی با حضور در سالن غدیر ارومیه، جمع آوری تمامی مستندات شامل فیلم، عکس، گزارش ها و مصاحبه های انجام شده را برای مستندسازی و انتشار بین المللی درخواست کرده اند.

وی بیان کرد: شهر ارومیه از دیرباز مهد والیبال ایران بوده است و این بار نیز شاهد یک میزبانی خوب و کم نقص در این شهر والیبال خیز هستیم.

وی با اشاره به اینکه فدراسیون والیبال در شهر ارومیه هم میهمان است هم میزبان، ادامه داد: زیرساخت والیبال در این شهر ظرفیت چهار هزار و ۷۰۰ صندلی را دارد در حالی بیش از ۵۰۰ هزار نفر برای خریدن بلیت به سایت مراجعه کرده اند و طبیعی است که با ترافیک روبرو شوند.

سرپرست فدراسیون والیبال گفت: بسیار خرسندیم با تدابیر خوب مسئولان شهری در ۸ نقطه شهر اعم از پارک‌ها و سینماها به پخش مستقیم این مسابقات از طریق تلویزیون های شهری برای عموم مردم و کسانی که موفق به خرید بلیت نشده اند، اقدام می شود تا شادی و نشاط اجتماعی به نحو احسن در سطح شهر حاکم شود.

داوری افزود: ایجاد امنیت و آرامش در بین تماشاگران، حضور پرشور و شعور بانوان، همکاری و مشارکت همه جانبه عوامل انتظامی و اجرایی و تمامی دست اندرکاران و اصحاب رسانه موجب شده است تا شاهد برگزار هرچه بهتر این رقابت ها در شهر عشاق والیبال باشیم.

به گزارش ایرنا سالن ۶ هزار نفری غدیر ارومیه یکی از بزرگترین سالن‌های کشور به شمار می‌رود و دیدارهای هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در این سالن برگزار می شود؛ این رقابت‌ها طی روزهای جمعه، شنبه و یکشنبه آینده / ‏۲۴‬ تا ۲۶ خرداد ماه جاری / ‏‬ با حضور تیم‌های ملی ایران، کانادا، لهستان و روسیه برگزار می‌شود.

سعید معروف، میلاد عبادی پور، مرتضی شریفی و محمدرضا حضرت پور چهار ارومیه‌ای فهرست ۱۴ نفری تیم ملی ایران برای حضور در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال هستند.
این رویداد ورزشی با حال و هوای متفاوتی در ارومیه دنبال می‌شود زیرا این شهر از یک سو برای نخستین بار تعدادی از این رقابت‌های مهم بین المللی را میزبانی می‌کند و از سوی دیگر مردم علاقه مند این شهر به رشته والیبال، درخشش بازیکنان ملی پوش ارومیه‌ای را دنبال می‌کنند.
موضوع میزبانی شهر ارومیه در هفته سوم لیگ ملت‌های والیبال در اواخر سال گذشته تصویب و نهایی شد و نخستین گام‌ها برای میزبانی باشکوه و بدون مشکل در این خصوص طی این مدت برداشته شد تا نام ارومیه در تاریخ این رقابت‌ها به یادگار بماند.
طی سال‌های گذشته تنها تهران به لحاظ شرایط فنی و استانداردهای برگزاری مسابقات، استحقاق میزبانی رقابت‌های بین المللی از جمله در حوزه والیبال را داشت و در چنین شرایطی ارومیه نخستین شهر به جز پایتخت به شمار می‌رود که لیگ ملت‌های والیبال را میزبانی خواهد کرد.
میزبانی شایسته این شهر در رقابت‌های موسوم به «AVC CUP » طی سال ۱۳۸۹ خاطره خوبی در ذهن والیبال دوستان آسیایی، ایرانی و ارومیه‌ای برجا گذاشت که همین امر تجربه بسیار خوبی برای رقابت‌های بزرگ‌تری چون لیگ ملت‌های والیبال محسوب می‌شود.
پس از آن نیز رقابت‌های آسیایی دیگری به میزبانی ارومیه برگزار شد که این شهر والیبال خیز با روسفیدی از آن بیرون آمد و نام پایتخت والیبال آسیا برای این شهر تبلور یافت.

۷۱۵۶/‏۳۰۷۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 6 =