۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۴
کد خبرنگار: 1027
کد خبر: 83354537
۰ نفر
تدابیر شدید امنیتی در هفتمین ماه اعتراضی فرانسه

تهران - ایرنا - اعتراض های مردمی نسبت به سیاست های اقتصادی دولت و ضد نظام سرمایه داری موسوم به جنبش "جلیقه زردها" امرو ز - شنبه – در حالی به سی و یکمین هفته و پایان هفتمین ماه متوالی خود رسید که تدابیر شدید امنیتی در مناطق و شهرهای مختلف این کشور برقرار شده است.

به گزارش رسانه‌های فرانسوی، جلیقه زردها که در هفته گذشته با حضور ۱۰ هزار و ۳۰۰ نفری خود با افزایش اندکی نسبت به هفته ماقبل آن به خیابان‌ها آمده بودند، نشان دادند که این جنبش همچنان برقرار است.

معترضان، فراخوان حضور در تجمع‌های امروز را صادر کرده‌اند که مرکزیت آن در شهر "تولوز" خواهد بود.

تعداد جلیقه زردها از آغاز جنبش در ۱۷ نوامبر ۲۰۱۸ میلادی (۲۶ آبان ۹۷) که جمعیت ۳۰۰ هزار نفری را شامل می‌شدند در طول ۷ ماه گذشته اگر چه رو به کاهش بوده اما همچنان بر سر خواسته‌ها و مطالبات خود با وجود تدابیر شدید امنیتی و محدودیت‌هایی که از سوی دولت امانوئل مکرون اعمال می‌شود مصمم هستند.

به نوشته رسانه‌های فرانسوی، با وجود این کاهش چندین رویداد اعم از تجمع و تظاهرات در روز شنبه از سوی جلیقه زردها گزارش شده است.
به دنبال درخواست و فراخوان برای برگزاری تجمع اصلی در تولوز یک هزار و ۲۰۰ نفر تاکنون اعلام آمادگی کرده‌اند.
بر اساس صفحات شبکه‌های اجتماعی، برای رویدادهای امروز در پاریس کمتر از یک هزار نفر نام نویسی کرده‌اند.

امروز علاوه بر هشدار پلیس و استقرار نیروهای امنیتی که در هفته‌های پیش به حدود چند هزار نفر هم در مناطق مختلف پاریس رسیده بود محدودیت‌های ترافیکی نیز اعمال می‌شود.

به نوشته رسانه‌های فرانسوی، امروز برخی از خیابان‌ها واقع در محدوده شانزه لیزه، مجلس ملی و مناطق منتهی به کلیسای نوتردام بسته شده و هرگونه تجمع رد این مناطق ممنوع اعلام شده است.

امروز علاوه بر پاریس و تولوز، تجمع‌های دیگری در شهرهای مونپلیه که تجمع اصلی جلیقه زردها در هفته گذشته بود، کان، لئون و روئن اعلام شده است.

شبکه خبری «آرته» فرانسوی نوشت: در پاریس تعداد زیادی از جلیقه زردها که در حوالی ساعت ۱۲ به وقت محلی حرکت خود را از خیابان "پلس دو لا بستی" به سمت ایستگاه مترو در خطوط ۶ و ۸ پاریس در منطقه ۱۲ آغاز کرده‌اند.

استقرار اصلی نیروهای امنیتی در شانزه لیزه اعلام شده است.

به نوشته "سی نیوز"، یکی از تجمع‌های برنامه ریزی شده در تولوز که عصر امروز انجام می‌شود، در حمایت از بازاریان خواهد بود.

"هافینگتون پست" فرانسوی هم یادآوری کرد: تظاهرات هفته گذشته، به رویارویی بین پلیس و تظاهرکنندگان تبدیل شد و حدود ۱۰ نفر زخمی و ۱۶ نفر دستگیر شدند.

در شهر مونپلیه به عنوان مرکز تجمع‌های هفته گذشته، ۲ هزار نفر از جلیقه زردها حضور داشتند.

ستاد فرماندهی پلیس پاریس امروز به طور مجدد برنامه‌های ترافیکی را بویژه در شانزه لیزه برنامه ریزی کرده است.

تجمع‌های جلیقه زردها از ۱۷ نوامبر تاکنون در حالی دامنه دار شده که دولت مکرون جوان با وجود اتمام مهلت گفت و گوی ملی هیچ گونه پاسخی به مطالبات معترضان نداده است.

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =