۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۷:۰۴
کد خبرنگار: 2209
کد خبر: 83354535
۰ نفر
۲ آلبوم موسیقی محلی در کهگیلویه و بویراحمد تولید شد

یاسوج- ایرنا- رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد گفت: ۲ آلبوم موسیقی محلی به نام‌های «شاهنومه خونی» و «هی دو هی دو» از سوی واحد موسیقی حوزه هنری این استان تولید و منتشر شد.

محمدشریف اسلامی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: آلبوم موسیقی «شاهنومه خونی» روایت جدید و مختلفی از آواز شاهنامه خوانی در کهگیلویه و بویراحمد است.

وی افزود: پنج خواننده کهگیلویه و بویراحمد از نسل‌های گوناگون در این آلبوم موسیقی به اجرای آواز پرداخته اند.

رئیس حوزه هنری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: ابراهیم شریفی، فیض الله عارفی، فرامرز منصوری، بیژن رستمی و جواد طالبی گنجه‌ای اجرای آواز در این آلبوم موسیقی را بر عهده دارند.

اسلامی عنوان کرد: شاهنامه خوانی یکی از آئین‌های حماسی اصیل عشایر کهگیلویه و بویراحمد است که هم اینک خطر فراموشی آن را تهدید می‌کند.

وی ابراز داشت: در راستای حفظ این میراث گرانبهای تاریخی و هویت فرهنگی کهگیلویه و بویراحمد کار ثبت و ضبط آن در دستور کار واحد موسیقی حوزه هنری استان قرار گرفته است.

اسلامی گفت: آلبوم موسیقی «هی دو هی دو» با ساز بومی نی چوپان یا پیشه بوده و نوازندگان آن نیز شامل سید محمد دژند و حسین خان احمدی هستند.

وی اظهار داشت: هدف از تولید و انتشار این ۲ آلبوم موسیقی تقویت فرهنگ بومی و موسیقی اصیل حماسی کهگیلویه و بویراحمد و مقابله با گسترش موسیقی بازاری است.

۷۵۳۵/۱۶۶۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 3 =