۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۸:۴۶
کد خبرنگار: 2297
کد خبر: 83354517
۰ نفر
۴۲ میلیارد تومان تسهیلات برای مشاغل خانگی پرداخت شد

ایرنا- تهران- مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی استان تهران گفت: از محل اعتبارات قرض الحسنه مشاغل خانگی بانک ها سهم استان تهران ۴۸ میلیارد تومان بود که تاکنون حدود ۴۲ میلیارد تومان برای حدود پنج هزار طرح در غالب 323 شغل خانگی اعم از میراث فرهنگی، ارشاد اسلامی، طرح های صنعت، معدن و تجارت پرداخت شده است.

به گزارش ایرنا پروانه رضایی بختیاری روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: از محل اعتبارات روستایی و عشایری نیز از ابتدای تصویب قانون در سال ۹۶ توسط مجلس، اعتبارات از طریق بانک مرکزی عملاً از دی ماه ۹۶ ابلاغ شد و کمیته‌های فنی از بهمن ماه سال ۹۶ تشکیل و شروع به ارسال طرح به بانک‌های عامل کردند و بانک‌های عامل نیز از خرداد ۹۷ تاکنون حدود ۱۹۰ میلیارد تومان تسهیلات به اشتغال پایدار روستایی و عشایری پرداخت کرده اند.

وی ادامه داد: بند الف تبصره قانون بودجه سال ۹۷و ۹۸ نیز اعتبارات خوبی جهت رونق تولید و حفظ و ایجاد اشتغال در نظر گرفته شده است که عملکرد آن را باید از دستگاه‌های ذیربط پرسید.

رضایی بختیاری گفت: مشوق‌های بیمه‌ای، کارورزی و همچنین آموزش در محیط واقعی کسب و کار نیز از طرح‌های دیگر رونق اشتغال در سالجاری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان تهران ادامه داد: بخشودگی جرایم بیمه‌ای و استمهال بدهی بانکی واحدهای مشکل دار در حفظ اشتغال موجود از اقداماتی است که از طرف ستاد رفع موانع تولید در حال پیگیری است.

رضایی بختیاری گفت: نرخ بیکاری استان تهران در سال «۹۶» ۱۱.۱ درصد بود که در سال «۹۷» به لحاظ شرایط ویژه پیش آمده به ۱۲.۲ درصد افزایش پیدا کرد که به منظور کاهش نرخ بیکاری برنامه اشتغال گسترده و مولد در دستور کار دولت قرار گرفت.

وی افزود: بند الف تبصره ۱۸ قانون بودجه سالجاری کل کشور به مقوله تولید به منظور افزایش اشتغال در چارچوب حمایت از تولید در کشور اختصاص داده شده است.

تهرام/‏۳۰۳۶/‏/‏۶۱۳۹

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
1 + 5 =