۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۵۴
کد خبرنگار: 885
کد خبر: 83354500
۰ نفر
سه طرح اقتصادی و درآمدزای شهرداری ها برای اعطای تسهیلات به بانک معرفی شد

تهران- ایرنا- جانشین رئیس و معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور از موافقت کارگروه ملی وام شهرداری‌ها با معرفی سه طرح اقتصادی و درآمدزای شهرداری ها به بانک برای اعطای تسهیلات در بیست و ششمین جلسه این کارگروه خبر داد.

به گزارش روز شنبه سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور، مسعود نصرتی افزود: اعضای کارگروه ملی وام شهرداری ها با معرفی سه طرح اقتصادی و درآمدزای شهرداری های میمه و شاهین شهر دراستان اصفهان و نوربهار در استان زنجان به بانک برای اعطای تسهیلات در مجموع به مبلغ ۴۸ میلیارد و ۷۰۰ میلیون ریال موافقت کردند.

وی ادامه داد: عناوین سه طرح شهرداری های که برای اعطای تسهیلات به بانک معرفی شد، عبارتند از: شهرداری میمه دراستان اصفهان، خرید ماشین آلات عمرانی (شاسی کامیون کمپرسی)، شهرداری شاهین شهر دراستان اصفهان، خرید ماشین آلات عمرانی (بکهولودر، شاسی کامیون باری، شاسی کامیون کمپرسی) و شهرداری نوربهار دراستان زنجان، خرید ماشین آلات عمرانی (لودر).

جانشین رئیس و معاون توسعه منابع و پشتیبانی سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور گفت: یکی از ضروریات اجرای طرح که می بایستی ابتدای شروع پروژه توسط شهرداری رعایت شود، نصب تابلو مشخصات کامل در حین اجرای پروژه است.

وی افزود: انتظار می رود کمیته های استانی نسبت به نظارت مستمر و مداوم در خصوص چگونگی پیشرفت فیزیکی هر مرحله از طرح های تصویب شده، در کنار شهرداری ها حضور جدی داشته باشند و همانطورکه در شیوه نامه تسهیلات بدان اشاره شده تایید میزان پیشرفت پروژه برای واگذاری مراحل جدید تسهیلات مورد مطالبه است.

نصرتی از شهرداران خواست تا ضمن شناسایی فرصت‌ها و مزیت‌های شهری و با اتخاذ راهکارهایی برای خلق مزیت‌ها و فرصت‌های جدید از این فرصت ایجاد شده برای ایجاد درآمد پایدار به منظور اجرای پروژه های شهری استفاده کنند.

کمیته ملی وام شهرداری ها با حضور جانشین رئیس و معاون پشتیبانی و توسعه منابع، معاون امور شهرداری‌ها، مدیران‌کل دفاتر حراست و پدافندغیرعامل، مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات، امور اقتصادی و خدمات مالی، سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور تشکیل می شود.

 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 6 =