۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۵:۰۸
کد خبرنگار: 1113
کد خبر: 83354470
۰ نفر
آمادگی شرکت‌های دانش‌بنیان برای بازسازی گلستان پس از سیل

تهران- ایرنا- رئیس پارک علم و فناوری استان گلستان با توجه به خسارت سیل امسال در کشور گفت: شرکت‌های دانش‌بنیان فعال در پارک فناوری استان جهت کمک به بازسازی اعلام آمادگی کرده‌اند و در این جهت ظرفیت‌های مختلف آنها به مقامات محلی اعلام شده است.

موسی حسام روز شنبه درگفت‌وگو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: سیلی که ابتدای امسال در گلستان حادث شد، خسارات زیادی به بخش‌های مختلف از جمله شرکت‌های مستقر در پارک علم و فناوری استان زده است.

وی بیان کرد: با توجه به بارش باران در ابتدای سال در کل اطراف پارک علم و فناوری استان ۲۰ روز زیر آب بود و حدود ۱۲ شرکت دانش‌بنیان خسارات زیادی دیدند، به طوری که به یکی از شرکت‌های دانش‌بنیان، چهار میلیارد تومان خسارت وارد شده و مابقی شرکت‌های این پارک نیز کم و بیش خسارت دیده‌اند.

وی افزود: در پی جاری شدن سیل و ایجاد خسارت، مسئولان صندوق نوآوری و شکوفایی از پارک علم و فناوری بازدید کردند و مقرر شد با ارائه تسهیلات در سریع‌ترین زمان ممکن، خسارات ناشی از سیل را تا حدی برای شرکت‌های دانش‌بنیان جبران کنند.

حسام یادآور شد: شرکت‌های دانش‌بنیان استان در برخی حوزه‌ها به ویژه حوزه مربوط به مواد گند زدا و مواد بهداشتی که برای بعد از فروکش کردن سیل در منطقه بسیار لازم بود، تولید و تهیه و به صورت بسته‌بندی در منطقه توزیع کردند.

وی با اشاره به اینکه شرکت‌های دانش‌بنیان برای تأمین آب شرب استان، پکیج‌های تولید آب سالم تهیه و ارائه کرده‌اند، گفت: ظرفیت‌های موجود در شرکت‌های دانش‌بنیان پارک علم و فناوری استان را به مقامات استانی جهت استفاده در بازسازی استان در حوزه‌های ساختمان، شهرسازی و فضای سبز معرفی کرده و شرکت‌ها نیز اعلام آمادگی کرده‌اند، در این میان، فقط باید مسئولان استانی از این شرکت‌ها در مرحله بازسازی شهر کمک بخواهند تا آن‌ها پای کار بیایند.

در روزهای پایانی سال ۹۷ و آغاز امسال، برخی مناطق شمالی و جنوبی کشور شاهد ریزش باران در حجم بسیار بالا بودند که این امر در برخی استان‌ها طغیان رودخانه‌ها و جاری شدن سیل در مناطق شهری و روستایی و به بار نشستن خرابی و ویرانی گسترده به دنبال داشت، استان گلستان یکی از مناطقی بود که خسارات فراوانی به زیرساخت‌های شهری و روستایی آن وارد شد.

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =