دانشگاه آزاد در ساخت ۱۲۰۰ مسکن برای سیل‌زدگان همکاری می‌کند

تهران-ایرنا- واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی در پویش ساخت ۱۲۰۰ منزل مسکونی در مناطق سیل‎‌زده استان‌های خوزستان، لرستان و گلستان همکاری می کند.

به گزارش روز شنبه دانشگاه آزاد، در پویش ملی ساخت مسکن برای هموطنان سیل زده مقرر شده وزارت‌های علوم و بهداشت و دانشگاه آزاد در همکاری با کمیته امداد امام خمینی (ره) هزینه ساخت ۵ هزار منزل مسکونی در مناطق سیل‌زده را متقبل شوند.

سهم دانشگاه آزاد در این پویش، همکاری در ساخت یک هزار و ۲۰۰ منزل است که این مبلغ از کمک‌های مردمی به واحدهای دانشگاه جمع‌آوری می‌شود و باقی مانده هزینه ساخت مسکن‌ها را کمیته امداد امام خمینی (ره) پرداخت می‌کند.

بر این اساس دانشگاه آزاد از ساخت یک هزار و ۲۰۰ منزل مسکونی در مناطق سیل‎‌زده خوزستان، لرستان و گلستان حمایت می‌کند و واحدهای دانشگاه آزاد در ۳۱ استان کشور با یک اقدام جهادی تعدادی از این مسکن‌ها را به نام خود در مناطق روستایی و شهری می‌سازند که اتفاقی بزرگ است.

براساس اعلام دانشگاه آزاد اسلامی، در ساعات اولیه وقوع سیل در کشور و با تاکید علی اکبر ولایتی رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنا، دانشگاه آزاد بسیار سریع وارد عرصه امدادرسانی شد. محمد مهدی طهرانچی رئیس دانشگاه آزاد نیز به منظور کمک به هموطنان آسیب‌دیده از سیل در استان‌های کشور و بسیج امکانات دانشگاه برای کاهش و رفع مشکلات به وجود آمده، دستور تشکیل قرارگاه جهادی دانشگاه آزاد اسلامی را صادر کرد.

این قرارگاه به اقدامات جهادی در این مناطق پرداخت و تمام واحدهای دانشگاهی با بسیج نیروها و امکانات خود به مردم سیل زده خدمات ارائه کردند. در حال حاضر قرارگاه جهادی دانشگاه ازاد وارد مرحله علمی شده و مقرر شده راجع به پیامدهای وقوع سیل تحقیقاتی انجام دهد./‏