۷۴۶ کیلومتر از ایلراه های عشایر استان تهران مرمت شد

تهران- ایرنا- مدیر امور عشایر استان تهران گفت: ۷۴۶ کیلومتر از ایلراه های عشایری این استان به منظور تسهیل در کوچ عشایر به مناطق ییلاقی برف روبی؛ ریزش برداری، بازگشایی و مرمت شد.

«هاتف ممیزی» روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اعلام کرد: به منظور حضور عشایر در مناطق ییلاقی (سردسیر) مرمت و بازگشایی ایلراه های عشایری استان تهران در شهرستان های شمیرانات، فیروزکوه و دماوند انجام شد.

به مسیر کوچ عشایر ایلراه گفته می شود.

وی افزود: با توجه به بارندگی های مناسب در ارتفاعات استان تهران کوچ و استقرار عشایر به مناطق سردسیر استان تهران با تاخیر ۱۰ روزه انجام شد.

مدیر امور عشایر استان تهران ادامه داد: عشایر استان تهران به همراه عشایری از استان های قم، سمنان و مرکزی در حال ورود به مناطق ییلاقی در استان تهران هستند.

وی خاطرنشان کرد: عشایر استان تهران به همراه عشایر میهمان تا ۱۵ شهریورماه در مناطق سردسیر و در زیر سیاه چادرهای عشایری زندگی و به کار تولید محصول مشغول هستند و پس از آن کوچ پائیزه خود را آغاز می کنند.

ممیزی یادآور شد: به منظور تسهیل در خدمات به عشایر در حوزه پهناور لار ۲ فروشگاه در شرق و غرب منطقه عشایری لار افتتاح شد.

به گفته وی، آبرسانی سیار، توزیع آرد و سوخت فسیلی و همچنین ارائه خدمات درمانی و بهداشتی رایگان از جمله خدمات مهم به عشایر در مناطق سردسیر است.

مدیر امور عشایر استان تهران تاکید کرد: به منظور جلوگیری از بیماری در دام های عشایری طرح واکسینه کردن دام های عشایری نیز در دستور کار قرار دارد.

استان تهران دارای ۳ هزار خانوار عشایری است که این جامعه تولید کننده در سال گذشته بیش از ۶۷ هزار تن محصول تولید کردند.

تهرا م/‌۷۲۴۳/‌/‌۱۳۴۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
8 + 6 =