۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۱۸
کد خبرنگار: 2204
کد خبر: 83354303
۰ نفر
جمع آوری فطریه در بهزیستی خراسان جنوبی افزایش یافت

بیرجند- ایرنا-معاون مشارکت های مردمی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: جمع آوری فطریه، کفاره و کمک های غیر نقدی مردم به بهزیستی و موسسه های تحت نظارت امسال نسبت به سال گذشته ۱۷ درصد رشد داشته است.  

حسن رحیمی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: امسال ۴۴۱ میلیون و ۹۸۰ هزار تومان فطریه، کفاره و کمک‌های غیر نقدی مردم جمع آوری شد که این مبلغ سال گذشته ۳۷۰ میلیون و ۲۹۰ هزار تومان بوده است.

وی با اشاره به برپایی یکهزار و ۳۶۰ صندوق و ۴۵۰ پایگاه جمع آوری در عید فطر امسال اضافه کرد: امسال ۲۲ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان کمک‌های غیر نقدی به مؤسسه‌های تحت نظارت بهزیستی کمک شده است.

معاون مشارکت‌های مردمی اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: فطریه جمع آوری شده در زمینه معیشت، درمان و مسکن مددجویان و کفاره نیز در زمینه تأمین مواد غذایی مطابق موازین شرعی هزینه می‌شود.

وی به برگزاری ۲۷۸ افطاری توسط ادارات و مؤسسه‌های تحت نظر بهزیستی اشاره کرد و گفت: ۲۹ هزار و ۸۹ پرس غذا و ۲ هزار و ۲۸۷ سبد غذایی خشک به ارزش ۳۷۳ میلیون تومان بین مددجویان توزیع شد.

رحیمی با بیان اینکه در طرح ضیافت مهر توسط بهزیستی خراسان جنوبی ۱۷۲ برنامه اجرا شد، ادامه داد: در این برنامه‌ها سه تن از نمایندگان مجلس استان و ۳۲۸ نفر از مدیران و مسئولان دستگاه‌ها و نهادهای اجرایی شرکت کردند و ۱۴۴ میلیون تومان کمک‌های نقدی و غیر نقدی جمع آوری شد.

۹۸۹۳* ۶۰۵۴