۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۲۷
کد خبرنگار: 933
کد خبر: 83354191
۰ نفر
حذف قبوض کاغذی برق از ابتدای تیر در کرمان اجرا می شود

کرمان - ایرنا - مدیریت شرکت توزیع برق شهرستان کرمان گفت: در راستای الکترونیکی شدن فعالیت های دولت و همچنین صرفه جویی در مصرف کاغذ، سایر هزینه ها و رساندن قبوض به موقع و دقیق تر به دست مردم، قبوض مشترکین برق از ابتدای تیر ماه در حوزه عملیاتی این شرکت حذف می شود.

به گزارش ایرنا، سید محمد جواد جهادی حسینی روز شنبه در جمع خبرنگاران افزود: این طرح به صورت پایلوت از خردادماه در شهرستان زرند آغاز شد و برای پرداخت قبوض توسط مشترکین روش‌های مختلفی پیش بینی شده است تا شهروندان مشکلی در این رابطه نداشته باشند.

وی بیان کرد: مشترکان برق با مراجعه به سایت شرکت به آدرس WWW.Nked.CO.IR و نصب نرم افزار جامع خدمات مشترکین بر روی گوشی خود می توانند به راحتی قبوض برق را پرداخت کنند.

مدیریت شرکت توزیع برق شهرستان کرمان اظهار داشت: همچنین مشترکان می توانند از طریق کدهای دستوری ارسال# شناسه قبض P از طریق پیامک به شماره ۲۰۰۰۳۴۱۱۲۱ جهت ثبت شماره همراه و ارسال # شناسه قبض D از طریق پیامک به شماره ۲۰۰۰۳۴۱۱۲۱ جهت حذف شماره همراه نسبت به ثبت شماره خود اقدام نمایند.

وی ادامه داد: همچنین مشترکین با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت می توانند نسبت به ثبت شماره تلفن و پرداخت قبوض برق خود اقدام کنند.

جهادی حسینی تصریح کرد: از نیروهایی که در بخش ارسال قبوض به مشترکان فعالیت می کردند در قسمت های دیگر شرکت استفاده می شود و هیچ نیرویی بیکار نخواهد شد.

با همکاری مشترکان امسال خاموشی در تابستان نداریم

مدیریت شرکت توزیع برق شهرستان کرمان گفت: با پیش بینی هاو اجرای طرح های صرفه جویی و در صورتی که مشترکان نسبت به صرفه جویی لازم در مصرف برق همکاری داشته باشند، تابستان سال جاری در کرمان خاموشی نداریم.

وی با بیان اینکه پیک مصرف در شهرستان کرمان ۳۵۰ مگاوات است افزود: منحنی پیک بار مصرف در طول ساعات شبانه روز متفاوت است و در تابستان به دلیل وجود لوازم سرمایشی از ساعت ۱۱ تا ۱۶ پیک ظهر و ساعت ۲۰ تا ۲۳ پیک شب، اوج مصرف است.

جهادی حسینی تصریح کرد: امیدواریم با برنامه ریزی هایی که صورت گرفته و با رعایت الگوهای مصرف از سوی مردم و مشترکان کشاورزی و صنعتی، مشکلی در پیک شبکه نداشته باشیم و نیازی به خاموشی نباشد.

وی اظهار داشت: اگر مشترکان عادی ما ۱۰ درصد مصرف برق خود را نسبت به سال قبل کاهش بدهند، ۲۰ درصد مشمول پاداش تخفیف و بخشودگی هزینه برق می شوند.

مدیریت شرکت توزیع برق شهرستان کرمان با اشاره به استفاده از پنل های برق خورشیدی تصریح کرد: در زمینه اجرای سامانه های خورشیدی با توجه به سیاست های تشویقی و قیمت خوب خرید انرژی اسقبال خوبی وجود دارد و بسیار مقرون به صرفه است.

وی بیان کرد: شهرستان کرمان با ۴۵ هزار کیلومتر مربع، نیمی از مساحت حوزه عملیاتی شرکت توزیع نیروی برق شمال استان را شامل می شود و ۳۷۰ هزار مشترک را در شهرستان کرمان تحت پوشش داریم.

جهادی حسینی گفت: در سطح شهرستان ۹ هزار کیلومتر خطوط توزیع فشار متوسط و فشار ضعیف داریم و روشنایی شهرها و معابر را با ۱۸۰ هزار چراغ تامین می کنیم.

وی با اشاره به وجود برخی انشعاب های غیرمجاز برق در حاشیه شهر کرمان گفت: در ۲ سال گذشته برای حدود یک هزار و ۵۰۰ مشترک در برخی مناطق امتیاز برق صادر شده است و برای رفع مشکل سایر متقاضیان نیز باید راهکار و مجوز قانونی صادر شود.

۷۴۳۷ / ‌‬ ۵۰۵۴

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
4 + 13 =