۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۵۷
کد خبرنگار: 1303
کد خبر: 83354175
۰ نفر
بزرگداشت بابک بیات در برنامه هزارصدای گرگان

تهران- ایرنا- از فعالیت‌های زنده‌یاد بابک بیات در برنامه هزار صدای گرگان با داوری محمدعلی‌بهمنی، بهروز صفاریان، خشایار اعتمادی و فرشاد حسامی تجلیل می شود.

برای اولین بار در سطح کشور، هزارصدای شهرستان‌ها ساعت ۱۷پ نج شنبه (۱۳ تیر) در گرگان با داوری محمدعلی‌بهمنی، بهروز صفاریان، خشایار اعتمادی و فرشادحسامی همچنین بزرگداشت زنده یاد بابک بیات و تجلیل از یک عمر فعالیت هنری پیشکسوت موسیقی پاپ استان گلستان؛ عطا یعقوبیان برگزار می شود.

هزارصدا اولین برنامه استعدادیابی موسیقی در کشور است که با هدف کشف و معرفی استعدادها و چهره‌های تازه موسیقی از سال ۱۳۹۲ توسط آرش نصیری راه‌اندازی شد. این برنامه اکنون در بخش ویژه شهرستان‌های آن هم برگزار می شود و به جز گلستان، به زودی برنامه دیگر شهرستان‌ها اعلام خواهد شد. همچنین از هفته اول تیر، دوشنبه اول و پنج شنبه سوم هرماه، برگزاری هزارصدای سنتی، پاپ و کودکان در فرهنگسرای ارسباران از سر گرفته خواهد.
آرش نصیری، مدیر و بنیان‌گذار هزارصدا گفت: طی شش سال برگزاری هزارصدا در تهران، استاد محمدعلی بهمنی چهار بار، بهروز صفاریان دوبار و خشایار اعتمادی و فرشاد حسامی هر کدام یک بار داور برنامه هزارصدا بوده‌اند و در اولین برنامه ما در شهرستان ها همراه ما خواهند بود.


این برنامه برای انتخاب بهترین‌های موسیقی در استان گلستان است و بنابر آنچه پیش از این اعلام شد، خوانندگان در آن آثاری را که مالکیت آن با خودشان است، به صورت زنده و یا روی آهنگ‌های تنطیم شده استودیویی اجرا خواهد کرد. همچنین هر خواننده می‌تواند در کنار اجرای یک اثر از خودش، اثری از خوانندگان مطرح را هم به عنوان نمونه و برای مردم و کارشناسان اجرا کند.


وی گفت: همچنین خواننده خوش‌صدا و شناخته شده موسیقی پاپ، رضا شیری، به عنوان خواننده مهمان در ابتدا و انتهای برنامه قطعاتی را برای علاقمندانش اجرا خواهد کرد. یکی دیگر از بخش‌های مهم این برنامه تجلیل از بزرگان موسیقی است و در این بخش، یاد زنده‌یاد بابک بیات گرامی داشته خواهد شد. همچنین از یک عمر فعالیت هنری و آموزشی پیشکسوت موسیقی پاپ استان گلستان، نوازنده و مدرس نام آشنا، عطا یعقوبیان تقدیر خواهد شد.
بنابر آنچه مدیر این برنامه پیش از این اعلام کرده است، برنامه‌های هزارصدا در شهرستان‌ها در دو بخش موسیقی اصیل ایرانی و موسیقی پاپ برگزار خواهند شد و در آنها محدودیت زبانی وجود نخواهد داشت و خوانندگان می‌توانند آثار خود را به زبان فارسی یا هر زبان و گویش رایج در منطقه خودشان اجرا کنند. همچنین موسیقی اصیل محلی هر منطقه هم در بخش موسیقی اصیل ایرانی قرار خواهد داشت.
برنامه‌های هزارصدای استان گلستان نیز در دو بخش موسیقی اصیل ایرانی و موسیقی پاپ برگزار خواهد شد. اجرای موسیقی سنتی در تالار فخرالدین اسعدگرگانی شهرستان گرگان برگزار خواهد شد. این برنامه‌ها هر ماه برگزار خواهند شد و در پایان سال، برنامه نهایی برای انتخاب بهترین خواننده و گروه سال برگزار می‌شود.
هزارصدا با حمایت معنوی اداره کل ارشاد اسلامی استان گلستان و همکاری مجموعه هزارصدا در برگزاری این برنامه، موسسه فرهنگی هنری هنرخانه میزبان علاقمندان می شود.
 

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 7 =