۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۱۳
کد خبرنگار: 857
کد خبر: 83354173
۰ نفر
۱۳۲ مورد اظهارنامه کالاهای صادراتی در اردبیل صادر شد

اردبیل- ایرنا- مدیرکل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل از صدور ۱۳۲ گواهینامه انطباق و تعیین ماهیت کالاهای صادراتی در این استان خبر داد.

هاشم علایی روز شنبه در مصاحبه با ایرنا با اشاره به افزایش ۱۷ موردی اظهارنامه صادراتی در یک سال گذشته گفت: خرما، کشمش، سنگ‌های ساختمانی، شن و ماسه و آرد از جمله اقلام صادراتی استان بوده که برای آنها اظهارنامه صادراتی صادر شده است.

وی افزود: این اقلام پس از ارزیابی و بررسی کارشناسان اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل به مقصد کشورهای روسیه، گرجستان، امارات متحده عربی، عراق و جمهوری آذربایجان صادر شد.

علایی بیان کرد: برابر بند ۵ ماده ۳ قانون اصلاح قوانین و مقررات سازمان ملی استاندارد، کنترل کیفی کالاهای صادراتی مشمول استاندارد اجباری، جلوگیری از صدور کالاهای نامرغوب و همچنین فراهم نمودن امکانات رقابت با کالاهای مشابه خارجی و حفظ بازارهای بین المللی بر عهده سازمان ملی استاندارد است.

وی اظهار کرد: به منظور تسهیل در روند نمونه برداری و نظارت بر کیفیت کالاهای صادراتی و وارداتی مشمول استاندارد اجباری، اداره کل استاندارد و تحقیقات صنعتی استان اردبیل با داشتن نمایندگی مستقر در گمرگ بیله سوار، به ارائه هر چه بهتر خدمت مشغول است.

استان اردبیل دارای دروازه مرزی بیله سوار است ولی کالاهای صادراتی این استان از مرزهای بیله سوار و آستارا و نیز از سایر گمرکات کشور به مقاصد خارجی صادر می‌شود.

سال گذشته بالغ بر ۲۵ میلیون دلار کالا از استان اردبیل به خارج از کشور صادر شد.

۱۹۰۵/‏‬ ۱۲۵۷

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
9 + 3 =