۲۵ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۸
کد خبرنگار: 1163
کد خبر 83354171
۰ نفر
۱۲۰ دستگاه میوه خشک کن برای مددجویان کردستانی کارسازی شد

سنندج - ایرنا - مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان گفت: در راستای ایجاد طرح های اشتغالزایی این نهاد ۱۲۰ دستگاه میوه خشک کن برای مددجویان زیرپوشش کارسازی شده است.

به گزارش ایرنا، محمد رسول شیخی زاده روز شنبه در آئین نمادین تحویل ۲۶ دستگاه میوه خشک کن به مددجویان زیرپوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) استان در سنندج اظهار داشت: در راستای تحقق شعار سال که رونق تولید نام گرفته اقدامات بسیار خوبی در این نهاد انجام شده که کارسازی ۱۲۰ دستگاه میوه خشک کن برای مددجویان از جمله این اقدامات است.

وی افزود: افراد مورد نظر برای استفاده از این دستگاه‌ها شناسایی شده و امروز ۲۶ دستگاه از این تعداد به ۱۵ نفر از مددجویان شهرستان سنندج و ۱۱ نفر در شهرستان بیجار تحویل داده شد و روزهای آینده نیز مابقی دستگاه‌ها در میان مددجویان توزیع می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی (ره) کردستان یادآور شد: به هر کدام از متقاضیان دریافت این دستگاه‌ها ۱۵۰ میلیون ریال تسهیلات تعلق می‌گیرد و راهبر شغلی میوه مورد نیاز مجریان را تأمین و میوه‌ها را نیز پس از آماده شدن تضمینی خریداری می‌کند.

وی اضافه کرد: در این طرح مددجو فقط کار می‌کند و از درآمد حاصله هم می‌تواند اقساط دستگاه را به صندوق قرض الحسنه امداد ولایت بازگردانده و هم معیشت خود را تأمین کند، ضمن اینکه دستگاه متعلق به مددجو یا همان مجری طرح است.

شیخی زاده با بیان اینکه کارشناسایی افراد برای تحویل باقی مانده دستگاه‌ها در سطح استان انجام شده است، تاکید کرد: درصورت بازدهی خوب طرح این ظرفیت وجود دارد که تا ۱۰ هزار دستگاه‌ها برای مددجویان فراهم شود.

وی گفت: کمیته امداد در طرح‌های اشتغالزایی که برای مددجویان اجرا می‌کند بسیار دقیق بوده و حداقل باید ۹۰ درصد از خروجی آن مطمئن باشد سپس آن را اجرایی کرده و ادامه می‌دهد.

در ادامه این آئین به صورت نمادین ۲۶ دستگاه میوه خشک کن به مددجویان زیرپوشش این نهاد در استان تحویل شد.

در حال حاضر ۱۵۰ هزار نفر در قالب ۷۵ هزار خانوار کردستانی زیر پوشش کمیته امداد امام خمینی (ره) هستند و از خدمات و حمایت‌های این نهاد در استان بهره مند می‌شوند.
۷۳۴۸/‌۹۱۰۲

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
2 + 1 =