فدراسیون فوتبال: باشگاه ها مسئول خرید تجهیزات VAR هستند

تهران – ایرنا – رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال گفت: تهیه سخت‌افزار سیستم VAR(کمک داور ویدوئی) بر عهده باشگاه ها است و فدراسیون فقط آموزش به داوران را در این زمینه بر عهده دارد.

«داود رفعتی» امروز شنبه در گفت و گویی که فدراسیون فوتبال منتشر کرده است افزود: با سازمان لیگ فوتبال نامه نگاری کردیم تا محل قرار گرفتن دوربین‌ها را به باشگاه‌ها اعلام کند و امیدواریم در لیگ نوزدهم از VAR استفاده کنیم. البته استفاده از این تکنولوژی زمان بر است.

وی گفت: با فدراسیون جهانی فوتبال (FIFA) مکاتبات و هماهنگی لازم را انجام خواهیم داد تا دستگاه مورد نظر خریداری و در مرکز ملی فوتبال برای آموزش داوران نصب شود. همچنین همزمان باشگاه‌ها نیز بایداز طریق فدراسیون فوتبال این سیستم را خریداری و در ورزشگاه‌ها خود نصب کنند.

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال افزود: قصد داریم نخستین دوره آموزشی سیستم ویدئو چک را با حضور ۲۴ داور از اول تیرماه در مرکز ملی فوتبال به مدت هفت روز زیر نظر مدرس فیفا به صورت تئوری و عملی برگزار کنیم. تمام تلاش ما این است که در بازه زمان سه ماهه آموزش داورانی که که به سیستم فن آوری و آی تی کاملاً آشنا هستند به اتمام برسد.

رفعتی با اشاره به تغییرات زیاد قوانین فوتبال گفت: تغییرات زیادی در قوانین فوتبال رخ داده که لازم است با آموزش به داوران این قوانین در لیگ برتر ما اجرا شود.

وی اضافه کرد: از یازدهم تیر ماه قوانین جدید داوری اجرا می‌شود و فدراسیون فوتبال پیش از این قوانین را در سایت فدراسیون فوتبال و فضای مجازی منتشر کرد و سازمان لیگ نیز تغییرات جدید را در اختیار باشگاه‌ها قرار داد.

رئیس دپارتمان داوری فدراسیون فوتبال در خصوص برگزاری دوره داوران لیگ برتر فوتسال، اظهار داشت: این دوره توجیهی و آموزشی با حضور ۷۶ داور زیر نظر «پدرو گالان» مدرس فیفا از روز دوشنبه ۲۷ خردادماه به مدت سه روز به میزبانی هیأت فوتبال آذربایجان شرقی آغاز می‌شود و در آخرین روز کلاس نیز شرکت کنندگان زیر نظر گالان تست‌های آمادگی جسمانی را انجام می‌دهند.

وی خاطرنشان کرد: «روشن ایرماتوف» به عنوان نایب رئیس اول فدراسیون ازبکستان انتخاب شد و اینکه وی شانس قضاوت در مسابقات جام جهانی ۲۰۲۰ قطر را دارد هنوز مشخص نیست.

سرخط اخبار ورزش

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
captcha