۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۳:۳۷
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83354135
۰ نفر
همایش توسعه خلخال برگزار می شود

اردبیل - ایرنا - نخستین همایش ملی توسعه پایدار خلخال با محوریت گردشگری تابستان امسال در دانشگاه آزاد اسلامی این شهر برگزار خواهد شد.

به گزارش ایرنا، معاون امور عمرانی فرماندار خلخال روز شنبه در جلسه هم اندیشی مسئولان برگزاری این همایش با بیان اینکه این همایش ۳۱ مرداد ماه امسال برگزار می‌شود، افزود: مقدمات و ساز و کار لازم برای برگزاری این همایش از سوی دانشگاه آزاد اسلامی فراهم شده و تلاش می‌شود با دعوت از اندیشمندان، صاحب نظران و نخبگان از سراسر کشور زمینه را برای توسعه پایدار خلخال با توجه ویژه به بخش گردشگری آماده کنیم.
وی بیان کرد: در سال‌های اخیر با تکمیل و بهره برداری از طرح‌های راه سازی خلخال یکی از زیر ساخت‌های مهم گردشگری و سرمایه گذاری در این بخش فراهم شده و برگزاری این همایش زمینه را برای معرفی ظرفیت و قابلیت‌های گردشگری منطقه به سرمایه گذاران راهم خواهد کرد.
او با بیان اینکه آموزش عالی و گردشگری ۲ عامل مهم در توسعه خلخال محسوب می‌شوند، گفت: عملکرد جزیره‌ای برخی از مسئولان در گذشته مانع همکاری مراکز آموزش عالی منطقه برای توسعه اجتماعی، اقتصادی و سیاسی شهرستان بوده و تلاش می‌کنیم تا با برگزاری اینگونه همایش سطح همکاری مراکز آموزش عالی منطقه را با دستگاه‌های اجرایی افزایش دهیم.

حجت الله درخشان، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد خلخال و رئیس اجرایی این همایش نیز در این جلسه با اشاره به ملی بودن این همایش و استقبال پژوهشگران، اساتید دانشگاه و دانشجویان و سرمایه گذاران بخش گردشگری کشور، اظهار کرد: برپایی چنین همایش‌هایی با حمایت‌های مادی و معنوی شرکت‌ها، صنایع و موسسات و دستگاه‌های اجرایی مختلف می‌تواند نقش مهمی در پربارتر شدن چشم انداز آینده مؤسسات و شرکت‌ها و شهرستان داشته باشد.

وی اهمیت تبلیغات در رونق تولید و اشتغال را مهم دانست و از حامیان همایش خواست تا نسبت به مشارکت گسترده در برگزاری بهتر این همایش با برگزارکنندگان آن همکاری کنند.

وی افزود: دبیرخانه همایش از مشارکت دستگاه‌های اجرایی شهرستان، نهادها و ارگان‌های عمومی، مؤسسات پژوهشی و فناوری، شرکت‌ها و موسسات خصوصی در برگزاری هر چه باشکوه‌تر این همایش استقبال می‌کند.

خلخال در جنوب اردبیل قرار دارد.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
3 + 2 =