۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۴:۴۱
کد خبرنگار: 864
کد خبر: 83354102
۰ نفر
پیشرفت کشور با میدان داری و تعهد جوانان کامل می شود

اراک - ایرنا - معاون سیاسی دفتر عقیدتی، سیاسی فرماندهی کل قوا گفت: دستیابی کشور به پیشرفت با میدان داری و تعهد نیروی جوان محقق می شود و به همین دلیل مشارکت جوانان محور اولویت دار راهبردهای گام دوم انقلاب اسلامی است.

سردار «رسول سنایی راد» روز شنبه در نشست تبیین گام دوم انقلاب اسلامی ویژه ائمه جماعات و مبلغان استان مرکزی در اراک، افزود: پیروزی انقلاب اسلامی با هدف دستیابی به نظام مترقی، دولت اسلامی، جامعه پویای دینی بوده و باید سرعت دستیابی به این اهداف بزرگ با حضور جوانان و نیروهای خوش فکر و با انگیزه بالا رود.

وی ادامه داد: رهبر معظم انقلاب در گام دوم انقلاب اسلامی از همه اقشار دعوت به همراهی کرده اند اما به حضور هدفمند جوانان تاکید ویژه دارد.

سردار سنایی راد افزود: انقلاب اسلامی در سایه تلاش کسانی که بار انقلاب در جنگ و تثبیت نظام را بر دوش داشته‌اند به بار نشسته و تقویت دایره مدیران راهبردی نیاز امروز کشور است.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی، سیاسی فرماندهی کل قوا خاطرنشان کرد: تمدن سازی، خودسازی و جامعه سازی نیازمند توجه به گذشته و بیان ثمرات و دستاوردهای انقلاب اسلامی در طول چهار دهه گذشته است.

سردار سنایی راد گفت: مسئولان با بیان ثمرات و دستاوردهای انقلاب اسلامی به جامعه می توانند اعتماد مردم را بیش از پیش افزایش داده و نشاط اجتماعی را در جامعه گسترش دهند.

وی ادامه داد: انقلاب اسلامی بر اساس سه رکن اسلام، رهبری و ظرفیت مردمی استوار شده و تعادل بخشی در این ارکان و برجسته سازی نقاط قوت و دستاوردهای انقلاب ضرورت است.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی، سیاسی فرماندهی کل قوا خاطرنشان کرد: نگاه کشور در روند توسعه باید درونگرا باشد و همه ظرفیت‌ها در فرآیند توسعه دیده شود.

سردار سنایی راد ادامه داد: ایران قبل از پیروزی انقلاب اسلامی یکی از متحدان آمریکا در منطقه بود و در همه ابعاد وابستگی داشت اما امروز مقتدرانه ایستاده و به قدرتی در منطقه خاورمیانه تبدیل شده است.

وی گفت: بازگو شدن دستاوردهای انقلاب برای مردم جامعه و نسل جوان و تبیین دستاوردهای انقلاب در جامعه سرمایه های اجتماعی در کشور را افزایش می دهد.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی، سیاسی فرماندهی کل قوا ادامه داد: افزایش سرمایه اجتماعی در جامعه و کشور مانایی انقلاب اسلامی را به همراه دارد و باید بر این مسئله دقت نظر کافی داشت.

سردار سنایی راد افزود: نباید منتظر ناجی خارجی بود بلکه می توان خارج از این مناسبات نیز به توسعه یافتگی و پیشرفت دست یافت.

وی ادامه داد: مهمترین سرمایه هر دولتی اعتماد مردم است و امروز باید با برنامه های موثر اقتصادی برای ترمیم برخی از ضعف ها گام های اساسی برداشت.

معاون سیاسی دفتر عقیدتی، سیاسی فرماندهی کل قوا فرهنگ مصرف گرا را از دیگر عوامل بروز مشکلات اقتصادی در کشور عنوان کرد و گفت: مصرف بنزین در کشور ۶ برابر ترکیه و سه برابر مصرف چین است که این آمارها ضرورت فرهنگ سازی در مصرف بهینه را نشان می دهد.

رهبر فرزانه انقلاب گام دوم انقلاب را به عنوان سندی فرادستی و تکلیف همه بخش ها عنوان کرده است.

۱۹۵۵/‌۶۰۱۳/‌