۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۲۵
کد خبرنگار: 1029
کد خبر: 83353983
۰ نفر
۲ هزار و ۵۱۶ حامی  جدید در استان مرکزی جذب شد

اراک - ایرنا - قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: ۲ هزار و ۵۱۶ حامی جدید برای فرزندان ایتام و محسنین این استان در ماه رمضان امسال جذب شد.

«عدالت بهرامی» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: یک هزار و ۳۵ نفر از این حامی ها در حوزه فرزندان ایتام و یک هزار ۳۸۱ نفر در حوزه حمایت از فرزندان مشمول طرح محسنین جذب شده است.

وی اظهار داشت: ۱۷ هزار خیر در این استان هفت هزار و ۳۵۰ کودک نیازمند را در قالب طرح ایتام و محسنین تحت حمایت خود دارند.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: به ازای هر کودک یتیم در استان مرکزی پنج حامی و هر کودک طرح محسنین یک و نیم نفر حامی وجود دارد.

بهرامی افزود: این استان در کمک های پرداختی به ایتام و طرح محسنین رتبه هشتم کشور و در رقم دریافتی حامیان، رتبه چهارم را به خود اختصاص داده است.

وی، ضمن دعوت از نیکوکاران به منظور مشارکت در طرح های اکرام ایتام و محسنین یادآورشد: طرح محسنین برای حمایت از خانواده های نیازمند دارای سرپرست بیمار، از کار افتاده و همچنین فرزندان غیر یتیم خانواده های محروم راه اندازی شده است.

قائم مقام کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی گفت: حامیان طرح‌های اکرام ایتام و محسنین می توانند علاوه بر پرداخت کمک‌های نقدی، برای رفع مشکلات تحصیلی، مسکن و جهیزیه فرزندان معنوی خود نیز ماهیانه به شیوه های گوناگون اقدام کنند.

بهرامی در ادامه افزود: ۱۳۰ میلیارد ریال در قالب زکات فطریه، سهم سادات، کفاره، اطعام و در قالب طرح‌های ایتام و محسنین به نیازمندان درماه رمضان امسال در استان کمک شده است.

۴۴ هزار خانوار تحت پوشش خدمات حمایتی کمیته امداد امام خمینی (ره) استان مرکزی قرار دارند که ۲۲ هزار نفر آنان زنان سرپرست خانوار هستند.

۶۹۹۱/ ۶۰۱۳/‏