۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۹:۵۲
کد خبرنگار: 2107
کد خبر: 83353982
۰ نفر
ایجاد پایگاه امداد و نجات در جاده های سقز ضروری است
عکس تزئینی است

سنندج - ایرنا - رئیس جمعیت هلال احمر سقز گفت: راه اندازی پایگاه‌های امداد و نجات در راه های این شهرستان به ویژه جاده سقز - بوکان به دلیل تردد و حوادث بالای رانندگی ضروری است.

فاضل منیعی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: مسیرهای مواصلاتی به ویژه مسیر سقز - بوکان نسبت به سایر مسیرها بیشترین تردد را دارد و حوادث زیادی در آن رخ می‌دهد بنابراین برای حضور سریع نیروهای هلال احمر در محل اینگونه حوادث راه اندازی یک پایگاه امدادی در این مسیر ضروری است.

وی با بیان اینکه بازسازی انبارهای امدادی و آموزش کمک‌های امدادی و اولیه به روستاییان از برنامه‌های اصلی هلال احمر سقز است، افزود: استفاده از ابزارها و فنون نوین امداد و نجات می‌تواند باعت تسریع در انجام وظیفه کارکنان هلال احمر باشد.

منیعی برگزاری دوره‌های تخصصی برای امدادگران و افزایش این دوره‌ها را از دیگر برنامه‌های هلال احمر اعلام کرد و یادآور شد: فراگیر شدن آموزش‌های همگانی و آموزش در روستاها افزایش یافته و به زودی تیم‌های امداد روستایی نیز تشکیل خواهد شد.

وی کسانی که در دوره‌های تخصصی و دارای درجه باشند را عضو اصلی هلال احمر دانست و اضافه کرد: در سقز ۴۵ نفر عضو جمعیت هلال احمر هستند و ۷۰۰ نفر هم به صورت افتخاری با این سازمان همکاری دارند و در هر گونه حوادث داوطلبانه آماده خدمات رسانی به مردم هستند.

رئیس جمعیت هلال احمر سقز در بخشی دیگر به انبارهای داخل شهر و مشکل تردد خودروهای سنگین به آن اشاره کرد و گفت: انبارهای امداد و نجات باید خارج از شهر باشند و برای ایجاد انبارها نیاز به محوطه زیادی است و امیدواریم با کمک مسئولین زمینی برای ساخت انبار خارج از شهر تهیه کنیم.

منیعی با اشاره به اینکه نگاه هلال احمر، فرا بخشی و فعالیت‌های آن بدون مرز است، افزود: مردم سقز برای کمک به سیل زدگان اخیر کشور، وسایل مورد نیاز از جمله مواد شوینده و بهداشتی جمع آوری کردند که ارزش این محموله ۶۰۰ میلیون ریال بود همچنین ۱۳۵ میلیون ریال نیز به صورت نقدی به حساب هلال احمر در سقز واریز شد.

۷۳۴۵/‌۹۱۰۲

اخبار مرتبط

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
6 + 8 =