۲۵ خرداد ۱۳۹۸،‏ ۱۲:۴۴
کد خبرنگار: 1416
کد خبر: 83353981
۰ نفر
مشکل شهرداری های جنوب استان اردبیل حل می شود

اردبیل _ ایرنا _ معاون امور عمرانی وزیر کشور گفت: مشکلات شهرداری های جنوب استان اردبیل مورد توجه این معاونت بوده و برای حل آنها با کمک های مالی و اعتباری تلاش خواهد شد.

به گزارش ایرنا، مهدی جمالی نژاد روز شنبه در نشستی با رؤسای شورای شهر و شهرداران شهرهای خلخال، گیوی، هشجین و کلور در جنوب استان اردبیل برای تحقق خواسته‌های شهرداران و حل مشکلات مالی و پروژه‌های عمرانی شهرهای یاد شده قول مساعد داد.

در این نشست مواردی از جمله تصویب طرح جامع شهرها، تأمین اعتبار مورد نیاز برای خرید تجهیزات و خودروهای مکانیزه حمل زباله، تخصیص و افزایش اعتبارات، اختصاص قیر رایگان برای اجرای پروژه آسفالت معابر شهری، حل مشکل کمبود نیروی انسانی در شهرداری‌های جنوب استان، کمک به پرداخت دستمزد کارکنان شهرداری‌ها و کمک به کار تکمیل طرح‌ها و پروژه‌های نیمه تمام عمران شهری از مهم‌ترین خواسته‌های شهرداری‌ها از سوی شهرداران و رؤسای شورای اسلامی شهرهای جنوب استان اردبیل عنوان شد.

اکبر بهنامجو، استاندار اردبیل نیز در این مراسم با بیان اینکه تقویت بخش خصوصی رمز موفقیت شهرداری‌ها و توسعه استان اردبیل است، گفت: دستگاه‌های اجرایی و شهرداری‌ها باید توجه بیشتری به این بخش داشته باشند.

همچنین برگزاری کارگاه‌های آموزشی برای یادگیری روش‌های مختلف جذب سرمایه گذار و قوانین و مقررات مربوط به آن با حضور کارشناسانی از کلانشهرهای کشور از نکاتی بود که در این نشست شهرداران با معاون عمرانی وزیر کشور درباره آنها توافق کردند.

دکتر بشیر خالقی، نماینده مردم شهرستان‌های خلخال و کوثر در مجلس نیز در این نشست با طرح مشکل دهیاران منطقه خواستار حل این مشکل از سوی معاون عمرانی وزیر کشور و رئیس سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور شد.

۷۱۱۹/‏۶۰۱۸

نظر شما

شما در حال پاسخ به نظر «» هستید.
7 + 11 =